Affiliate Marketing Nedir

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

affiliate.png

Affiliate Marketing kazanç paylaşımı üzerine kurulu bir reklam sistemidir. Affiliate sistemi kullanarak ürün satışı veya fatura kesme gibi sıkıntılarla uğraşmadan para kazanabilirsiniz.

Affiliate Marketing teriminin Türkçesi Satış Ortaklığı olarak bilinir. Satış ortaklığı yaparken internet üzerinde yayın yapan bir web siteniz olması gerekmektedir. Affiliate firmasından alacağınız SWF veya Javascript kodlarını web sitenize koyduktan sonra müşterilerin mal alma durumuna göre para kazanırsınız.

Yabancı kaynaklarda affiliate kazancı satış başına %7 ve %10 gibi oranlarda değişirken Türkiyede satış başına %2 gibi düşük pay verilmektedir. Bu sebeple ülkemizde affiliate sektörü henüz emekleme aşamasındadır. Affiliate firmaları birgün kendi cebini doldurmak yerine webmaster`lerin daha çok kazanması gerektiğini anladığında affiliate marketing sektörü ülkemizde de hak ettiği yerlere gelecektir. Şu anda internette bulacağınız en kazançlı sistem adsense gibi tıklama başına ödeme yapan reklam sistemleridir.

Affiliate Marketing Ne Demek yorumlar (0)2013-01-02 09:41:14, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Einstein SözleriSonraki Soru:Kasık mantarı için tedavi