Araba nedir, Araba Nasıl Yapılır

ilk-araba-icat.jpg

Bir yere gidip gelmek için daha çok hususi zevklerimiz için kullandığımız bir ulaşım aracıdır.Arabanın diğer bir adıda otomobildir.

Arabalar hususi kullanıldığı gibi iş içinde kullanılmaktadır.Ticari amaçla kullanılar insanların bir yerden bir yere ücret karşılığı götüren arabalarak taksi denir.Otomobilini yunanların dillerine göre açıklaması hareketli demektir.Kendi kendine giden araba 1769 yılında Nicholas Cugnot adında bir kişi tarafından icat edilmiştir.1789 yılında Oliver Evans adında bir Amerikalı kendiliğinden çalışan hareket eden aracı icat etti.Benzinle çalışan ilk araba 1887 yılında bir Alman tarafından oratya çıkartıldı.

Şu an günümüzde bir çok çeşitleriyle karşımızda duran arabalar bir zamanlar tane olarak üretim yapılmaktaydı.Günümüzde birçok araba kullanılıyor olsakta eski otomobillerin şekillerini görmek geçmişi anlatmaktadır.

 

GÜNÜMÜZDEKİ ARABALAR NASIL

Benzinli,Dizel,LPG yatıklı olarak değişiklik göstermektedir.Bazı araçlarda elektiriklen kullanmak üzere piyasaya çıkmaya hazırlanmaktadırlar.Eskiden araba her insan için lükstü fakat şuanda insanlar için gerekli olmuştur.

Günümüz arabalarından birkaç örnek resimler;

araba-resmi1.jpg

araba.jpg

araba-resmi6.jpg

araba-resimleri-audi.jpg

Araba nedir

Önceki cevap:Temel Fıkraları, Karadenizli Temel Fıkraları Sonraki Cevap: Cosplay Siteleri

ali

arabalar nasıl yapılır cevabı istiyorum

2014-01-05