Botox ne demek

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

Botox yüzde kırışıklık tedavisinde kullanılan bir estetik cerrahi yöntemidir. Botox iğnesi ile yüzde önemli noktalara ilaç verilir ve botox yapıldığında suratta kırışıklıklara sebep olan küçük kaslar sabitlenerek ileride kırışıklık oluşması engellenir.

Botox Yılan zehiri midir ?

Botox ünlü bayanlar tarafından sıkça kullanılan bir estetik yöntemidir. Halk arasında yılan zehiri olarak bilinen botox ilk başlarda özel bir çeşit yılandan alınan zehir ile kullanılmış, daha sonra etkisi daha düşük olan bir bakteriden elde edilen bir madde kullanılmaya başlanmıştır.

Botox yanlış uygulandığında surat ifadesi donuk ve sabit bir hale gelmektedir. Özellikle gülme hareketi gibi birçok kasın hareket etmesini gerektiren hareketlerde botoxlu bayanların gülüşü fazla sabit görünür.

Botox Nasıl uygulanır

Botox küçük bir iğne ile farklı noktalara ilaç enjekte edilerek uygulanır. Uygulanması fazla uzun sürmez fakat etkileri kalıcıdır. Botox yaptıktan sonra geri dönüş mümkün değildir. Bu sebeple botox yaptırmadan önce iyice düşünmek gerekir. 20 dakikada yapılan botox en az 6 ay kalmaktadır. uygulanan ilacın çeşidine ve hastanın cilt hassaslığına göre bir yıldan fazla kalabilir. Botox yaptıktan sonra normal makyaj uygulanabilir.

Botox fiyatları nedir

Botox fiyatı uygulama miktarına ve hassaslık derecesine göre değişir. Botox fiyatlrarı 500 TL ile 2000 TL arası değişebilir. Yine botox uygulayan merkezin kalitesine göre bu fiyat yükselebilir. Özellikle yanlış uygulanan botox`un kalıcı etkileri olacağı ve ucuz malzemenin suratınızda yapacağı tahribatı düşününce kesinlikle çok ucuz botox tedavisi yaptırmaktan kaçınmak gerekir.

 

hillary-clinton.jpg
Hillary clinton botox öncesi ve sonrası

Botox nedir ? yorumlar (0)2012-02-06 10:33:42, Güzel: 0 , Kötü: 0