çalışıyorum kendime nasıl zaman ayırabilirim

Puan: 4 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 4.

calisiyorum-zamanim-yok.jpg

Dünya`ya çalışmak için mi  geldim sorusunu soranlardansa`nız kesinlikle kendinize ayıracak beş dakikanız olmayanlardansı`nız. Eğer kendinize zaman ayıramayacaksanız çalışmanızın yada yaşamanızın hiçbir anlamı yoktur. Çalışmak insan hayatının en güzel yıllarını kaplamaktadır.İnsan oğlu en verimli çağların`da yani gençliğini çalışmak için harcarken bir bakmış ki yaş geçmiş enerji bitmiş ve yaşlanmış.Yaşanılması gereken tüm güzellikler geride kalmış.Geçmişe hüzünle bakıp "ahh gençliğim" dememek için kendinize zaman ayırmalısınız.


Çalışırken Kendinize Zaman Ayırmanız İçin Nedenler

1. En önemlisi dünyaya çalışmak için gelmedik, eğer aşırı çalışırsanız yorgunluktan çalışma hastalığına yakalanabilirsiniz.

2.Kendi  etrafınıza bir bakın kendine zaman ayıran insanların çok daha mutlu çok daha güler yüzlü olduğunu göreceksiniz.

3. Kendinize zaman ayırmanız bakımlı bir dış görünüşe sahip olacağınız anlamına gelir.

4. Çalışan bir kişi`nin kendine zaman ayırması demek hayata mola vermesi demektir. Okuldaki tenefüskler gibi hayatta da tenefüsler olmazsa bunalıma girersiniz.

5. Kendinize zaman ayırmanız yaşanabilecek tüm olumsuzları %10 `a indirmek demektir.

6. Hayata sadece iş ve aile hayatını sürdürebilmek için gelmediğinizin farkına varmaktır.

7 . Kendine zaman ayırmak hayata pozitif bakmaya neden olmaktadır.

8 . Kendine zaman ayıran kişiler diğer kişilere göre daha programlı çalışmaktadır.

9 . İşlerinde çok daha başarılı olmalarına neden olmaktadır.

10- Aşırı çalışma sonucunda ölümle sonuçlanan durumlar olduğunu unutmayın. bu tür hikayelerden birinin kahramanı olmak istemeyiz.

calisiyorum-zamanim-yok1.jpg

Kendimize zaman ayıramıyorsak neden yaşıyoruz ki bu hayatta,hayat her zorluğa her sıkıntıya rağmen  çok güzeldir.Unutmamalıyız ki hayata bir defa geliyoruz.Bu hayat bizim hayatımız ve bir kere yaşanacaktır.Hayatı yaşamak için ikinci bir şans olmadığına göre hala zaman varken en güzel şekilde yaşamalıyız.

Aşırı çalışmaktan nasıl sakınabilirim yorumlar (0)2014-01-07 10:04:53, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Bu günün saraylısı dizi oyucuları kimlerSonraki Soru:Bel tutulması için ne yapmak gerekiyor