Canım çok Sıkıldı ne yapmalıyım

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

arkadaslar.jpg

Canınız çok sıkılıyorsa pratik bazı çözümlerimiz var. Bunlardan en önemli olanları insan içine karışmak ve yalnız kalmamaktır. Yalnız kaldıkça canınız daha çok sıkılır.

Can sıkıntısına pratik çözümler:

1- Bilgisayarınız varsa oyun oynamak en kolayıdır. Eğer fazla uğraşmadan oyun oynamak isterseniz 2d flash oyunları daha pratik olur.

2- Tv kanallarını karıştırın, eğer işe yarar birşey yoksa bir gençlik filmi izlemek daha pratik çözüm olur.

3- Bir yemek yapmak veya tatlı yapmak, sonra da arkadaşlarınızı çağırmak en güzel çözümlerden biridir. Yemek tarifleri arıyorsanız fazla uzağa gitmeniz gerekmez.

4- Online alışveriş sitelerini dolaşın. Birşey almasanız bile farklı ürünleri görünce mağaza dolaşmış kadar olursunuz.

4- En acil çözüm sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayıp detleşmektir. Sizin dertlerinizi anlatmak yerine onu dinlemeniz daha faydalı olur, zaten o kendisini anlattıktan sonra sizi dinleyecek ve içinizi rahatlatacaktır. Arkadaşlar bu günler içindir.

5- Yukarıdakiler evde yapabileceğiniz çözümlerdi. Eğer dışarı çıkma imkanınız varsa Bir alışveriş merkezine gitmek ve dolaşmak hem içinizi açacak, hemde farklı insanlarla tanışma imkanı verecektir, tek dolaşmadığınız sürece eğlenceli olması garantidir.

6- Online arkadaşlık ve sohbet sitelerine takılabilrisiniz, Güzel bir konu üzerinde sohbet yapılan (chat) edilen siteler iç açıcı olabilir.

Can sıkıntısına Pratik çözümler yorumlar (0)2013-02-26 10:59:52, Güzel: 2 , Kötü: 0

images-22.jpg

Can sıksıntımızı gidermemiz aslında ne için canımızın sıkıldığına bağlıdır.Öncelikle kendi kendimizi sorgulamalı neden,niçin yada kimin için canımızın sıkıldığını anlamalıyız .Can sıkıntımızın nedenini bilirsek sıkıntımızı gidermemiz için ilk adımı atmış sayılırız.

Kendimizi sorguladığımızda herhangi bir neden bulamıyorsanız  içinizin sıkıldığını ve herşeyi herkesi kendinize uzak hissediyorsanız depresyona girmenize an kaldı demektir.Bundan kurtulmanın en iyi yolu kendinizi kalabalığa karıştırmaktır.Gidecek yada yapacak hiç birşey bulamıyor olsanızda dışarı çıkın tek başına zaman geçirmeyin yanınızda kimse olmasada yürüyüş yapın bir kafede kahvenizi yudumlayın yeterki tek başınıza kalıp kendi iç sesinizle boğulmayın.Yalnızlık bazen insanlara iyi gelip kafalarını dinleselerde bu gibi durumlarda kesinlikle  yalnız kalmamanız gerekiyor.Çünkü ruhunuz sıkıldığı zaman iç sesiniz size sürelki olumsuz yaşadıklarınızı hayatınızdaki yanlışlıkları fısıldar.Buna izin vermeyin.Hayat sizin hayatınız mutlu olmak elinizde.

Bazen can sıkıntısını gidermek için eski bir arkadaşınızla sohbet etmekte iyi gelebilir.Sıkıntınızın boyutu sizi üzecek başka bir kişi değilse ilgi lanınıza giren bir kitabı okumakta sizi rahatlatabilir.Sakın unutmayın sıkıntılar geçicidir.Boyutu her ne kadar  değişik olursa olsun bitmeyen bir sıkıntı yoktur bu haytta her sıkıntı yaşanır ve mutlaka biter ama önemli olan onun bize verdiği zarardır.Kişinin kendi kendini mutlu etmesi mümkündür.

Sonraki Soru:Resim Kursu istanbul