En iyi senaryo yazma programı

Puan: 3 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 3.

senaryo-5.jpg

Amotör olarak senaryo yazıyorsanız mutlaka senaryo yazma programına ihtiyacınız var demektir.Senaryo yazma programı yazıyı biçimlendirme ve sunma konusunda kolaylıklar sağlar.

Kullanımı rahat ,kısayol tuşları olan ve en ince ayrıntıları ekleminizi sağlayacak bir program amotör olarak yazdığınız senaryolarda çok işinize yarayacaktır.Bu programlar sayesinde amatörlüğünüz7den kısa zamanda eser kalmadığınıda göreceksiniz.Sanaryo programlarını bilgisayarınıza indirip programı çalışır hale getirdikten sonra yazarlıktan çok daha fazla keyif almaya başlayacaksınız.

Senaryo programları arasında Final Draf senaryo yazma programı dünyada en çok kullanılan programlar arasında yer almaktadır.Bilgisayarınıza indirimi ücretli olsada kullanımı en rahat ve en basit olan programlardan biridir.

Bunun yanı sıra bir çok ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz ve rahatlıkla kullanabileceğiniz programlar bulunmaktadır.Ücretsiz olarak dünyada en çok kullanılan programlardan biri`de CeltXprogramıdır.
Hemen hemen  amotör senaryo yazarlarının hepsinin tercih ettiği tek program haline gelen bir yazılım türüdür.CeltX senaryo yazımı çok basit olan bir programdır .Tab ve Enter tuşları ile diyalog,sahneve aksiyon arasında hızlıca geçiş sağlayan bir programdır.Bu program senaryonun PDF çıktısını almanızı sağlamaktadır.

Senaryo yazmak için bir çok program bulunmaktadır.Programın özelliklerini size sunabileceklerini iyice araştırarak yüklemek istediğiniz programı kolayca bilgisayarınıza yükleyip amatör olarak yazarlık yapmaya başlayabilirsiniz.Size tavsiyede bulunabileceğimiz bir kaç yazma programı isimleri vermek isteriz.

senaryo-yazma-programlari.png

En İyi Senaryo Yazma Programları

Final Draf (Ücretli)

CeltX (Ücretsiz)

Dramatica Pro

Sophocles

Microsoft Word

En iyi senaryo yazma programı yorumlar (0)2013-11-27 13:13:34, Güzel: 3 , Kötü: 1

Önceki Soru:Senaryo nedirSonraki Soru:Senaryo yazmakla ilgili kitaplar