Evde Sincap Beslenir mi

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

imagesss.jpg

Evde sincap beslenir mi ? derseniz

Evde sincap beslemek hem kendinize eziyet edersiniz,hemde o harika hayvana eziyet etmiş olursunuz. Sincap evcil ve kümes hayvanı değildir.

Evde sincap beslemek istediğinizde sincaba göre bir kafes yaptırmak yada büyük bir papağan kafesi alarak beslemeye çalışabilirsiniz. sincaplar zıplayan, tırmanan hayvanlardır ve kemirgenlerdir.Kafesin içine oynayabileceği oyuncaklar,ağaç dalları,kum,özellikle sallanan  oyuncaklar koymamız sincap açısından harika zaman geçirmesini sağlar .Sincaplar yalnızlığı çok fazla sevmezler aynı zamanda insanlara alışabilmesi için de; genellikle insan içinde olmaları gerekmektedir.Oturduğunuz odada olmasına özen gösterilmelidir.

Sincap beslemeninn başka bir zorluğu da idrarlarının çok keskin ve kötü bir kokuya sahip olmasıdır. Dışkıları kokusuz ve katı olduğu için herhangi bir sıkıntı yaratmaz fakat çişini sürekli temizlenmesi gerekir.Bunun için idrarı emen ve emdiğinde kristalleşen kumlardan kullanmak gerekmekir.

Yiyecek yönünden çok fazla sıkıntı çekmezsiniz sincaplar genellikle kabuklu yiyecekleri severler fındık.kabuklu fıstık,ceviz,keçi boynuzu ,kabuğu sert cisimleri pençeleriyle parçalayıp yemek onlara zevk verir.Bbek sincaplara bu yiyecekleri kırıp kabuğundan çıkartıp vermeliyiz.

Nasıl Evde Sincap Besleyebilirim yorumlar (0)2013-02-18 16:31:56, Güzel: 2 , Kötü: 0

Önceki Soru:Şahin ve Atmaca Nerde SatılırSonraki Soru:Ağız yarasına hangi tedavi uygulanır