Evde Uygulanan Güzellik ipuçları

48554-3.jpg

"Nasıl güzel olurum ?" veya "Nasıl herkesi etkileyecek güzelliğe kavuşabilirim" Sanırım bu soruyu her aynaya bakan kadın söylemektedir.Gerçi her insan aynaya baktığında kendini güzel görür aynı zamanda da  kendinki eksiklikleride fark eder.

Aynaya baktığımızda sadece yüzümüzün güzel olması demek güzel olduğumuz anlamına gelmez,güzel olmak için bakımlı olmamız gerekmektedir. Bakım derken tonlarca para harcayacağımız güzellik merkezleri spor salonlarından bahsetmiyorum.İnsanın kendine bakması kendinde olan eksiklikleri görmesi güzelliğe attığı ilk adım olarak sayılır.Fiziğimize dikkat etmeliyiz beden insanın en önemli göstergesidir istediğiniz kadar yüz güzelliğine  sahip olun kilolu olduğunuzda belki yüzü sizden çok daha çirkin olan bir kadınla yanyana geldiğinizde başka bir gözden bakıldığında  sizden çok daha alımlı,çok daha çekici ve çok daha güzel görünmektedir.Bu yüzden güzelliğin ilk şartı fizik güzelliğini oluşturmanızdır.Güzel görünmenin başka bir şartıda kişisel temizliğimizdir.Saçlarımız temiz parlak,tırnaklarımız temiz,bakımlı,yumuşak bir cilt,ve parlayan bakışlar.

Aslında bütün bunları yapmak çok basit. Günümüzde bir çok insan kendine vakit ayıramamakktan şikayetçi bütün bu söylediklerimizi yapmamız için  bize fazladan bir kaç dakika yeterli.

SAÇ BAKIMI

Saçlarımıza banyo esnasında ellerimiz için kullandığımız nemlendiriciden bir miktar sürersek kuruduğu zaman daha parlak ve ve canlı olduğunu görürüz.Saçınızda kepek sorunu varsa ,şampuanlama esnasında saça masaj yapıtıktan sonra nemli bir havlu ile kurulayıp ve tarayarak kepekleri saçlarınızdan atın.Saç şekillendiricilerini kullanmadan önce saçımızı kurutuyoruz fakat nemli bırakıyoruz,bu saçımızı daha kolay şekillendirmemizi sağlar.Parlak saçlara ulaşmak için banyodan sonra 2-3 damla limonu suyla karıştırarak saçımıza sürebiliriz.

CİLT BAKIMI

Yağlı bir cildimiz varsa,cildimiz parlıyorsa cildimizin nemine zarar vermeden matlaştırmamız gerekiyor.Günlük kremlerde jel olanları seçmemiz gerekmektedir.

GÖZDEKİ ŞİŞLİKLER İÇİN

Uyandığımızda gözümüzde şişlikler oluşuyorsa,göz losyonuna batırdığımız pamuğu 10-15 dk gözlerimizin üzerinde bekletelim. veya göz altı morlukları için kapatıcı bir krem kullanabilirsiniz.

YUMUŞAK ELLER İÇİN

Ellerimiz için kullandığımız bakım kremimizin cildimize iyice etki edebilmesi için ellerinizi sıcak su dolu olan bir tasın üzerinde 2-3 dk bekletin suyun buharı ellerimizdeki gözenekleri açacak kullandığımız krem çok daha fazla etki edecektir.

MANİKÜRLÜ ELLER

Manikür(Tırnak bakımı) yaptırmak için vakit yoksa evde kendimiz manikürlü tırnak görüntüsüne sahip olabiliriz hemde daha sağlıklı bir yolla .Tırnalarımızın kenarındaki derileri kesmek çok sağlıklı olmamakla beraber bir çok risk taşır.Eğer bunu evde yapacaksak tırnak kenarındaki derileri kesmek yerine ucuna pamuk sardığnız bir çubuk yardımı ile geriye ittirin göreceksiniz ki manikür görüntüsü yakanacaktır.

GÜNE CANLI BAŞLAMAK

Yüzünüzü maden suyuyla yıkarsanız canlı bir görüntüye sahip olursunuz. Günlük uyumanız gereken uyku miktarını düzenli olarak alırsanız vücudunuz dinç ve diri olacaktır. Günlük uyku ihtiyacı kişiye göre değişmekle birlikte 7 saat civarındadır. Bu miktarın altında uyumak veya üzerine çıkmak iki şekilde de sizin için zararlı olacaktır.

Güzel nasıl olunur

Önceki cevap:Mekik Çekmek Göbek Eritirmi Sonraki Cevap: ETLİ KÖFTE TARİFİ