Göz makyajı nasıl yapılır

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

Göz makyajı makyajın en can alıcı noktalarındandır.Göz makyajı yapmayan biri makyajını tamamlamış sayılmaz.Göz makyajı makyajın merkez noktasıdır.İnsanın bakışlarıyla neler anlatabildiğini düşünürsek ne kadar önemli olduğunu dahada iyi anlarız.

Göz makyajına başlamadan önce  göz altı çukurlarına ve göz kapaklarına nemlendirici bir krem sürmeliyiz.Göz altı çukurlarımızda morluk yada şişlik söz konusuysa kapatıcı uygulamalıyız.Gözlerimizi belirtmek istiyorsak mutlaka kalem kullanmalıyız.Özellikle göz kapağı kirpik dibine çekilen kalem gözlerin daha belirgin olmasını sağlar.Kullanacağınız farın çeşidini makyajın türüne göre belirlemeniz gerekmektedir.Gece makyajı yapıyorsanız koyu renk ve gittiğiniz ortama göre mat yada parlak olarak bir renk seçmeli.Gündüz makyajı yapıyorsanız açık ve mat renkleri tercih etmeniz daha doğru bir seçimdir.

Göz makyajında buğulu göstermek yada canlı göstermek mümkündür.Gözleri ufak olan kişiler kirpik diplerine kalem çekerek gözlerini büyütebilirler.Sade bir makyajda sade bir göz kalemi yeterlidir.

Küçük Gözler için öneriler;

Küçük gözler için far seçimi çok önemlidir.Göz kapağına açık renk çukurun üzerine koyu renk far sürülmelidir.

Yuvarlak Gözler İçin Öneriler;

Açık  ve koyu renk olarak iki far seçimi yapılmalıdır.Açık renkli olan farı tüm göz etrafıma ve göz kapağının hareketli bölgesinede koyu rengi uyguyarsanız gözler daha uzun görünür.

Düşük Gözler İçin Öneriler;

Düşük gözlerde mutlaka 3 renk far kullanılmalıdır.Biri açık far,koyu far ve orta renkte bir far olarak.Alt kirpiklerin orta kısmından başlayarak koyu renk far çekilir göz çukuruna koyu renk far uygulanacak.Kirpik üst ve alt aynı şekilde yarıdan kirpikten far çekilip iki çizgi birleştirilmelidir.

Göz Makyajı İle ilgili görseller

goz-makyaji.png

goz-makyaji-3.jpg

goz-makyaji2.jpg

goz-makyaji-1.jpg

Göz Makyajı Püf noktası yorumlar (0)2013-03-26 13:29:21, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Dünyanın En Güzel Kalp ResimleriSonraki Soru:Makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler nelerdir