Hangi vücut tipi nasıl elbise seçmeli

Hangi vücut tipi nasıl elbise seçmeli

kim-nasil-giyinmelibayan-blazer-ceket-modelleri-20122.jpg

Kiş kendine uygun olanı seçmeli modaya uymak için kendisine yakışmayan şeyleri alıp giymemelidir.Her insanın giyim tarzı zevkleri ve değerleri farklıdır.Bu yüzdende her insanın giyiniş tarzı farklıdır. vücut tiplerine göre giyilecek kıyafet dikkatli seçilirse ince detaylar kişiyi daha güzel gösterir.

Minyon tiplere öneriler

Minyon vücut tipine sahip olan kişiler genellikle üzerine oturan tek renk ve koyu renkler asil bir görüntü oluşturur.Minyon tiplerde mini etekler ön planda tutulmalıdır.Giydiklere eteğe göre topuklu ayakkabıları ile boylarını uzatabilirler.Rengarek değilde sade ve tek renkleri tercih etmelidirler. (Selene gomez minyon tipler için iyi bir örnektir, giysileri örnek alınabilir)

Şişmanlara kıyafet öneriler

Şişmanlar vücut hatlarını ve katlarını örtmek için genellikle bol  ve salaş kıyafetleri tercih ederler .Yaptıkları en büyük yanlış  zaten kilolu olan vücutlarını bol kıyafetle örtmeye çalışarak dahada şişman görünmelerini sağlamaktır.Şişman insanlar vücutlarına oturan kıyafetleri tercih etmelidirler.Özellikle üst kısımlarına tecih ettikleri kıyafetler korse tarzı üst kısmı saran kıyafetler olmalıdır ve tercihlerini her zaman topuklu ayakkabıdan yana kullanmalıdırlar.Topuklu ayakkabı boylarını uzatacağı gibi biraz daha ince durmalarını sağlamaktadır.

Armut tiplere öneriler

Üst kısım ince kalça kısmı geniş olan tipler armut tiplerdir.Üzerinize oruran  dar etekelri tercih etmelisiniz.Yüksek topuklar sizin için üretilmiş olmalı.Mutlaka üst   kısım dar ve korse türü olmalıdır.Genelde koyu renk altlar tercih edilmelidir. Armut tipi vücutta Baseni olanlar nasıl giyinmeli konusu ayrıca bir yazı konusudur.

Kim nasıl giyinmeli

Önceki cevap:Yasin Suresi Türkçe Anlamı Sonraki Cevap: Deli Olduğunu Nasıl Anlarsın