İkinci el Araba alırken dikkat edilecek noktalar

ikinci-el-oto-km.jpg

İkinci el araba almayı düşünüyorsunuz ve karar veremiyorsunuz.İlk önce yapmanız gereken fiyatı belirlemeniz.İkinci el otomobillerde alım gücü daha fazla olduğundan dolayı fiyatlar daha caziptir.

Arabanın dıştan görüntüsüne aldanıp işte budur diye karar veremeyeceğimiz gibi  arabanın kilmetresinede bakarak arabanın çok yıpranmış yada yıpranmamış olduğunu anlayamayız. Tabiki 150 bin km de olan bir arabayla 30 bin km de olan bir araba aynı değildir ama yinede km sizi yanıltmasın.İkinci el hiyasasında öyle yolsuzluklar yapılmaktadır ki mutlaka tanıdığınız bildiğiniz ve arabalardan iyi anlmayan biri ile araba bakılmalıdır.Çalınan arabalar parçalanıp satıldığı gibi km leride sıfırlanmakta ve arabalardan orta derecede anlayan biri bile farkına varamamktadır.İkinci el alınacak bir araba km si eğer ticari amaçla kullanılmayacak bir arabaysa en fazla 90 km yi geçmemiş olması gerekmektedir.

İkinci el araba kilometresi kişinin alım gücüne,aradığı özelliklere,istediği yıla göre farklılık göstermektedir.Örneğin 2002 model bir araba almak istiyorsa 90 binde bulması biraz zordur.Size yapabileceğimiz en iyi öneri mutlaka  bilgidiğiniz güvendiğiniz aracı kurumlarla alış veriş yapmanızdır.

İkinci el araba kaç kilometrede olmalı

Önceki cevap:Günlük kalori alınacak kalori nedir Sonraki Cevap: İç bükey nedir, Dış bükey nedir