Kimlerle arkadaş olmalıyız

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

arkadaslik.jpg

Kimlerle arkadaşlık kurmalıyız aynı inanışlara sahip olduğumuz ,aynı şeyleri yapmaktan ve paylaşmaktan zevk aldığımız kişilerle arkadaşlık kurmak her zaman için yararımıza olacaktır.

Herkesle arkadaş olamayız;Olmamalıyızda,Tanımadığımız bilmediğimiz insanlara kendimize yakın tutmamalıyız.Her çağırdığında yanında olabilecek size neden demeden geliyorum diyebilecek sıkıntılı anlarınızı rahatlıkla paylaşabileceğiniz.Yanındayken utanma sıkılmadan hareket edebileceğiniz sizi iyinizle kötünüzle kabul edebilecek kişiyle dost olmalısınız.Hayatın zorluklarını seninle paylaşabilmeli arkadaşın.Arkadaşın kadını erkeği yoktur.En kötü anınızde bile sıkılmamalı sizden.Sizi toparlayabilmeli. Arkadaş seçimi birçok açıdan çok önemlidir.

 

ÇEŞİTLİ ARKADAŞLIKLAR


Menfaat ve çıkarları söz konusu olduğunda yanınızda olan arkadaş türü. Uzak durmanız gereken arkadaş türüdür.

Sıradan arkadaşlık:Herkes gibi normal yaşantınızda genel sohbetler edebileceğiniz.İçten fakat samimi olmayan dostluk türüdür.

Sıradışı arkadaşlık;Sadece özel günlerde hatırlanan ,karşılaşıldığında selamlaşılan her karşılaşmada birbirine arama sözleri verilip tekrar hatırlanmayan arkadaşlık.

Gerçek Arkadaşlık:İyi ve kötü günde yanında olan her anı paylaşabildiğin dosttur.

iyi arkadaş kime denir yorumlar (0)2013-03-15 11:19:16, Güzel: 0 , Kötü: 0

Sonraki Soru:Kimlerle evlenilmez