Kuzenimi nasıl susturabilirim

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

aglayan-bebek.jpg

Yetişkin Bir insanı susturmak için en iyi yol onu dinlemek sorununun ne olduğunu anlamaktır.Çünkü karşınızdaki kişinin ne anlatmak istediğini anlarsanız sorunu nasıl çözeceğiniz yada çözemeyeceğiniz konusunda ona fikir verebilirsiniz.

Büyük çocuklar için yapılacaklar

Birinin sizin karşınıza geçip hiç durmadan konuşması ,bu sizin ona sözlü yada dolaylı olarak izin vermenizden kaynaklanmıştır.Karşınızdaki insan devamlı ve boş kıuşuyorsa bunu anlamamanız mümkün değildir.Boş konuşan birinin sürkeli konuşması size rahatsız ediyorsa ona kibarca bu durumdan rahatsız olduğunuzu belirtmelisiniz.Karşınızdaki kişi kim olursa olsun bu isteğinizin farkına varacak ve rahatsızlığınızı anlayabilecektir.Fakat bu kişi henüz çocuksa bunun için yapılacabilecek çok fazla bir şey yoktur.Çocuklar duygularınıve düşüncelerini konuşarak anlatırlar,siz iki dakika önce sus desenizde akıllarına gelen bişeyi hiç sizin söylediğinizi düşünmeden tekrar konuşmaya başlarlar.Bu yüzden çok konuşan bir çocuğu susturucam diye boşuna zaman kaybetmeden ilgisini başka yöne çekmek çekmelisiniz.

 

0-3 yaş arası çocukların susmama nedenleri

> Genellikle istedikleri olmadığı zaman

> İstediği ilgiyi göremedikleri zaman

> Acıktıkları zaman

> Canları sıkıldığında

> Altları kirlendiğinde

> Bir yerleri ağırıyorsa

> Gazı varsa

> Korkuyorlarsa

> Kendilerini güvende hissetmiyorlarsa

 

Bebek çok ağlıyorsa yapılacaklar

Bebekler ilk doğduğunda neden ağladığını anlamak zordur, fakat zamanla Annesi ağlayış türüne göre ne istediğini anlar. Çünkü bebekler her sorunda aynı tonda ağlamaz. Bazen kesik kesik ve değişik melodide ağlar.

Konuşamadığı için bebeğin ağlamaktan başka yapacağı birşey yoktur, ayrıca ağlamak bebeklerin ciğerleri için faydalıdır. Bebek ağladığı için üzülmeyin. Esas ağlamıyorsa endişe etmeniz gerekir.

3 aya kadar olan bebekler çoğu zaman gazı olduğu için ağlar, annesi soğan veya fasulye gibi yiyecekler yerse bu sütü ile bebeğe geçer ve bebek gaz sancısı ile ağlar. 4. aydan sonra bu azalır.

Bebeğin bazını gidermek için süt emzirdikten sonra omzunuza koyup sırtına hafifçe pışpış yapın. Omzunuza yaslayıp , incitmeden sırtını okşayın ve minik minik vurun.

Bebek çok Ağlıyorsa ne yapmalı yorumlar (0)2013-03-06 12:06:48, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Fenerbahçe ne zaman KurulmuşturSonraki Soru:Kırmızı hangi renklerden oluşur