Manikür nasıl yapılır

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

1.jpg

Evde kolayca manikür yapabilmek için ilk önce tırnak etleniriniz nemlendiriniz. Sert etler manikür sırasında acı verecektir.

Tırnak etlerinizi nemlendirmek için el kremi tercih edebilirsiniz. Maniküre başlamadan önce hangi tırnak tipini seçeceğinize karar vermelisiniz evde manikür yapacak olanların `hafif oval` şekil tırnak tipini seçmeleri daha avantajlı olacaktır. Manikür sırasında tüm tırnaklarınızın boyunun eşit olması gerekmektedir, bu işleme diğer tırnaklarını en ufak parmağın tırnağı boyunda keserek halletmiş olursunuz.

Tırnaklarınızı kestikten hemen sonra sevdiğiniz şekilde törpüleyin, ardından ellerinizde oje olmasa bile asiton ile tırnaklarınızı temizleyiniz bu olay ojenin daha sağlıklı durmasını ve çabuk kurumasını sağlamaktadır. Her gün bir, iki kat oje sürerek manikürünüzü yeni gibi gösterebilirsiniz. Normal şartlarda manikür bir, iki hafta tekrarlamak gerekmektedir.

Eğer evde manikğür yapmaktaz zorlanıyorsanız bir güzellik merkezine giderek fazla pahalı olmayan bu işlemin uzmanlar tarafından yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Güzellik sırları konusunda başka yazılarımıza da bakabilrisiniz.

Manikür nasıl yapılır ? yorumlar (0)2013-01-08 11:03:04, Güzel: 1 , Kötü: 0

Önceki Soru:Pedikür nasıl yapılırSonraki Soru:Maskara nedir