Neden Terkediliriz

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

aldatma-sebepleri.jpg

Erkekler Neden Aldatır

Erkekler çoğu zaman arzuları için yaşayan bir canlıdır. Arzuları sürekli vardır ve hiçbir yaşta erkeğin arzusu bitmez. KAdınlarda arzusunu tatmin edemezse farklı yollar arar. Eğer bir kadın erkeğin başını döndürüyorsa, bunun birkaç önemli  sebebinden biri kesinlikle arzularıdır. Kadını arzular ve peşinden gider. Eğer kadını kazandıktan sonra aslında istediği gibi biri olmadığını farkederse ondan vazgeçer.

Veya evli bir erkeğin eşi yeterince ilgi çekici olmazsa erkek etrafa bakmaya başlar ve kendine bakan, çekici kadınları görür. Bu durumda evdeki bakımsız, sürekli sorun yaratan itici kadınla dışardaki çekici kadını kıyaslamaya başlar. Belirli bir noktada zincir kopar ve eğer erkek dini veya sosyal yönden içinde bir korku taşımıyorsa boşanmaya kadar giden bir süreç başlar. Bu sırada kadın neden terkedildiğini anlayamaz. herşeyi iyi yaptığı halde nerde hata yaptığını düşünür. Yaptığı hata "erkeğimi kazandım, artık onu baştan çıkarmaya gerek yok" diye düşünmesidir. Oysa bir erkek herzaman baştan çıkarılmalıdır ve kadın herzaman çekici olmak için giyimine ve makyajına dikkat etmelidir. Bu açıdan bakınca sadece cinsellik ile bağlantı kurmayın, bir kadın cinsellik olmadan bile erkeğini kendine çekebilir ve ilgisini koruyabilir.

 

Kadınlar Neden Aldatır

Bir kadının aldatma sebebi çoğu zaman ilgi eksikliği ve başka bir erkekten daha fazla ilgi görmesidir. Özellikle ikinci erkek daha fazla sosyal statü ve maddi imkanlara sahipse ve herşeyini kadın için ortaya koyuyorsa o durumda kadın için aldatma yolu açılmış demektir.

Türk toplumunda kadınların çoğu ezilen kısımda olduğu için aldatması veya başka bir erkekle görüşmesi çok zordur. Kadın kendini günlük uğraşlarına veya işine verir. Erkekten kaçamıyorsa en azından onu daha az görmesini sağlayacak yollar arar. Evli ise tüm gücünü ve emeğini çocuklarına verir. Özellikle Anne ve babası tarafından sürekli gözlenen bir kadının aldatma ihtimali yok denecek kadar azdır. Başka birini istese bile toplumdan korktuğu için kendisine ilgi göstermeyen ve önemsemeyen bir erkekle yıllarca yaşamak zorunda kalır.

Bekar kadınlarda bu durum daha kolaydır, kendisine ilgi göstermeyen bir erkeği kolayca terkedebilir. Erkek ise aldığı hediyeler ve çiçeklerle o kızı tekrar kazanacağını zanneder, oysa kadınlar çiçek veya hediye istemez. ilgi ister.

Erkekler Neden Aldatır, Kadınlar Neden Aldatır yorumlar (0)2013-03-01 14:15:28, Güzel: 1 , Kötü: 0

dusunmekek1.jpg

Erkeklerin istemediği terk edeceği türden kadın olmayın,erkeklerin istemedikleri kadın tiplerinden en belirgin özellikte olanı çocuksu kadınlardır.Erkekler yanlarında ki kişiyi kadın olarak görmek istiyorlar.

Çocuk gibi hareketleri olan ağlayan,zırlayan,küsen,kaba olan bakımsız kadınları yanlarında görmek istemiyorlar.Yapılan bir araştırmaya göre terk edilen kadınların %65 i sevdiği adama annesi gibi davrandığını itiraf etmişlerdir.Sevdiğiniz adama gösterdiğiniz şefkat derecesi dozajını arttırdığınızda ister istemez erkek sizin şefkatinizi değerlendirmeye başlar.İyi bir ilişki istiyorsak nerede nasıl davranmamız gerektiğinin dozajını çok iyi ayarlamalıyız.

Kıskanç bir kadın kadın olup hırçınlık yapıp karşımızdaki erkeği kendi ürettiğimiz kıskançlık hikayeleriyle yormamalıyız.Unutmamalıyız ki karşımızdaki bir erkek ne kadar çok ilgili davranırsak bir adım geride duracaktır.Düşünün neden hep aşk acısını kadınlar çeker.Çünkü kadınlar ilgiyle kıskançlığı,kıskançlıkla aşkı birbirine karıştırarak yaşarlar.Bir kadın aşıksa dünyası değişir kendini tanıyamacak hale gelir bütün dünyası aşık olduğu adama aittir.Kendine ait hiçbirşeyi yalnız yaşamak istemez tüm arkadaşlarını beklemeye alır.

Erkekse sevdiği kadına önem verdiğini değer verdiğini hissettirmekten keyif alır fakat kendi hayatınıda yaşamak ister .Hiç bir erkek kısıtlanmak istemez.Bir ilişkiye başlamadan önce nasılsa hayatı daha sonrada aynı şekilde fakat aşkıyla dahada güzelleşerek devam etmesini ister.

Bir erkeğin bir kadını terketmesi için en büyük neden hayatına başka bir kadının girmesi yada artık aşık olduğu kadını fiziksel yada ruhsal olarak beğenmemesi yeterli bulmamasıdır.

Erkek neden Terk Eder yorumlar (0)2013-03-01 14:17:46, Güzel: 0 , Kötü: 1

Önceki Soru:Sevgilim Telefonlarıma Cevap vermiyor