Otomatik Vitesli Araba Tavsiyesi

otomatik-vitesli-arabalar.jpg

Otomatik Vitesli Araba Sürmek

Otomatik vitesli arabada debriyaj yoktur.Otomatik vitesli arbada fren ve gaz vardır.Otomatik vites arbaları kullanmak normal arabaları kullanmaya göre çok daha kolaydır.

Otomatik vitesli arabalarda vites otomatik olarak arabanın hızına göre değişir.Sadece arabayı geri vitese takmak istediğinizde müdehale edersiniz.Otomatik vites arabalarda yokuşta arabayı kaldırırken kaydırıcam diye bir korkuda yoktur. Çünkü otomatik vites arabalarda araba gaza basıldığında yokuşta bile olsa kaymadan devam eder.Otomatik vites arabaları kullanmak için direksiyon hakimiyetinizin iyi olması yeterlidir.Genellikle otomatik vitesli arabaları bayanlar tercih etmektedir.Dur kalklarda sorun yaşamamak için ilk tercih biraz pahalıda olsa otomatik vitesli arabalardır.

 

Otomatik Vitesli Araba Fiyatları

Otomatik vitesli arabalar normal arabalara göre fiyat olarak biraz daha yüksektir.Örneğin aynı model aynı yıl üretilmiş aynı marka bir arabanın otomatik ve normali arasında 3 bin TL civarı fark vardır.(Bu söylediğimiz fiyat kesin fiyat değildir yaklaşık olan bir fiyattır, modellere ve araba markasına göre 4-5 bin lirayı geçebilir)

 

Otomatik Vitesli Arabanın Sakıncası

Otomatik vitesli arabaları kullanmaya alışık olan kişiler genelde düz vitesli arabaları kullanamazlar.Yada kullanırken çok zorlanırlar.Bu konuda bayanlar kendilerini zorlamadan rahat ve huzurlu bir sürüş keyfi yapmaları için otomatik vitesi tercih etmelilerdir.

Otomatik Vitesli Araba Alırken Dikkat Edilecek konu

Her otomatik vites kusursuz değildir, eğer arabanızın otomatik vitesi full sistem dğeilse yokuşlarda yakdırma yapabilir, bu durumda el frenini çekmeniz gerekebilir. Otomatik vitesli araba alırken bunu mutlaka sorup öğrenin. Full otomatik vitesli arabalar diğerlerinden pahalıdır ve fazla benzin yakar.

Otomatik vitesli araba nasıl sürülür

Önceki cevap:Can sıkıntısına Pratik çözümler Sonraki Cevap: Orkid Kim üretiyor