Saç Diplerinde Ağrı neden olur

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

sacc.jpg

Saç diplerindeki basit ağrılar genelde strese bağlı baş ağrısı yada sürekli saçları topladığınız için de olabilir.Tabi bu ağrı türü saçımızı açtığımızda yada baş ağrısı geçtiğinde ortadan kalkmaktadır.

Saç diplerinizdeki ağrısürekli devam etmekteyse saç köklerinizde iltihaplanma olabilir. Mutlaka bir infeksiyon testi yaptırmak zorundasınızdır. Saç kökündeki deriden kültür alınarak yapılan bu test derideki enfeksiyonu yani iltihaplanmayı saptayıp ne tür bir infeksiyon olduğunu ve bunun için ne tür bir ilaç kullanmamız gerektiğine yol gösterir.

Genellikle saç köklerini görmediğimiz için sadece ağrıyı hissederiz fakat bu ağrıyla birlikte saç köklerinde kızarıklık deri döküntüsü ve çıbanlar oluşmaktadır.Bu çıbanlar saç köklerimizin  derinlerinde oluşup  geçmesi çok basit olmayan iltihaplanmalardır.BU yüzen uzman kontrolü altında antibiyotikli kremler ve ağızdan düzeli alınan antibiyotik kullanımıyla bu enfeksiyonlardan kurtulabiliriz.

Saç köklerimizin iltihaplanmaması ve infeksiyon oluşmaması için hijyene dikkat etmeliyiz.Kimsenin tarağını ve saç tokalarını kullanmamalıyız. Bazı aylarda saç dökülmesi ile birlikte kafada problemler olupşur, buna da dikkat etmek gereklidir.

Saç Diplerim Neden Acıyor yorumlar (0)2013-02-19 10:08:43, Güzel: 5 , Kötü: 2

Önceki Soru:Erik nerden bulurumSonraki Soru:Tırnakları güçlendirmek için ne yapmalı