Sağlıklı Et nasıl anlaşılır

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

Eti aldığınız yerin tezgahlarının temiz, bakımlı ve yıkanabilir olmasına özen gösteriniz. Bakteri buluşmış bir et çok sağlıksızdır. Ürünü aldığınız yerde soğutucu dolapların çalışıyor olmasına özen gösteriniz, eti veren kişinin eldiven, bone, maskesi olmalıdır, et dolabında etten başka gıda ürünlerinin olmaması gerekmektedir. Eti alırken üstünde damgası olanları tercih ediniz damgalı etler yasal değildir. Etinizin rengine dikkatle bakın koyu, kararmış, donuklaşmış etler bozulmuştur ette kendi renginden başka hiç bir renk bulunmamalıdır. Sağlıklı et doğal renklerde olur.

5.jpg

Etin kendi kokusu dışında başka bir koku olmamalıdır, etlerin üzerinde yapışkanlık bulunmamalıdır,.

7.jpg

Kaçak et nasıl anlaşılır yorumlar (0)2013-01-07 18:26:56, Güzel: 0 , Kötü: 0

Sağlık ,sağlık,sağlık dyoruz ama sağlığımız için nelere ne kadar  dikkat ediyoruz !

Özellikle et ürünlerinde etin tüketiciye ulaşana  kadar geçtiği işlemler göz önüne alınarak tüketmeliyiz ucuz olsun diye şu marketteki et  ucuz indirimden yararlanalım aman bu gece tüm aileyi zehirleyelim mantığında davranmayalım. Aldığımız gıdanın  üretim aşamasına hakim olamayabiliriz hatta günümüzde bir  çok güvendiğimiz markalarda bile ne dolaplar döndüğünü öğrenmiş durumdayız buna rağmen  et ve et ürünlerini temizliğine güvendiğimiz ve bildiğimiz yerlerden almalıyız bir kaç basit önlem ve takiple alacağımız etin tazeliğini anlayabiliriz işte size basit bir kaç öneri.

* Kırmızı et alıyorsak etin ne kadar beklemiş olduğunu tahminen anlayabiliriz.Etin bayatlamamış olduğunu göze çarpan parıltısından ve kırmızılığından anlayabiliriz.

et.jpg

* Tavuk Eti: bayat olduğunu üzerinde yeşilimsi bir doku varsa,görünüşü normal fakat hoş kokmuyorsa anlayabiliriz.

tavuk1.jpg

Unutmayalım sağlıklı et demek sadece taze et demek değildir kesimi kadar üretim aşamasındaki yerin temizliği ve üretimdeki işlemlerde çok önemlidir. Kilo almak için sağlıklı et tüketilmelidir.

Sağlıklı et nerden belli olur yorumlar (0)2013-01-07 10:13:50, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Smarty FunctionSonraki Soru:Paskalya Bayramı Ne Zaman