Savcı ve hakim maaşı ne kadar

Puan: 4 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 4.

hakim-savci.jpg

Tüm dünyada en geçerli ve en zor meslek olarak tanınan savcılık ve hakimlik için ülkemizde de en çok istenen meslekler arasındadır

Savcı ve hakimler ilk işe başladıklarında 3.500 TL ile işe başlayıp seneye,kıdeme ve bağlı bulundukları ile göre maaşları değişiklik göstermektedir.Savcılar ve Hakimler bulundukları makam ve mertebe bakımından saygı duyulan meslekler arasında yer almaktadır.Hakim ve savcıların genellikle ev sorunlarıda lojmanlar sayesinde ortadan kalkmaktadır.Her ne kadar tehlikeli meslekler arasında yer alsada görevde ve emeklilikte en çok kazandıran meslekler halindedir.

Her hakim ve savcı aynı ücreti almamakla birlikte kademe ve derecelerine göre artış göstermektedir. 1. derece bir hakim 7 bin TL civarında maaş almaktadır.Normal bir işçinin maaşını düşününce insanın savcı ve hakim olmak istemesi çok tuhaf değildir.Evet zor bir meslek grubundadır.Zor,sıkıntılı hatta zama zaman tehlikeli bir meslek olduğunu herkes kabul ediyor olsada insan yaptığı işi seviyorsa kesinlikle hiçbir iş zor gelmemektedir.Meslek zorluğu kadar saygınlığıyla da tercih edilmektedir.Bu meslekleri seçen kişiler genellikle çok fazla saygı gören kişiler sınıfına girmektedirler.Herkes iyi ve bol kazançlı bir mesleğin hayalini kurar,bazıları şanslıdır.Hayalini kurdukları meslekleri yapma imkanlarına sahip olurlar.Şanslı olanlardansanız istediğini elde etmişsinizdir.

Savcılar ve hakimlerin istedikleri zaman devlet tarafından gerekçelerini belli ederek kendilerine koruma  sağlamaları ve bulundukları mevkide güvenlik güçlerini arttırma yetkileri vardır.

hakim-ve-savcilar.jpg

Emekli Hakim ve Savcı Maaşları

40 yıl hizmet veren bir hakim aylık 4.500 Tl civarında emekli maaşı almaktadır.Emekli ikramiyesi olarak yaklaşık 95.000 bi Tl civarında emekli ikramiyesi almaktadır.

Emeklilik yılı ,görev yaptığı yerler ve bu mesleği yaptığı sene süresince nasıl hizmet verdiği emekli olmasında herhangi bir etki göstermemektedir.

oturma-duzeni.jpg

Hakim ve Savcı Maaşı nedir yorumlar (0)2013-11-06 16:53:01, Güzel: 8 , Kötü: 3

Önceki Soru:Cumhuriyetten önce kaç şehir vardıSonraki Soru:Dizide rol almak icin ne yapmam gerek