Top Sakal Günahmı

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

brad-pitt-saclari.jpg

Sakal bırakmak bizim inancımıza göre sünnettir.

Fakat bırakılacak sakalın cinsi belitrilmemiştir. Yaşadığımız inançlarımıza ,değerlerime göre caiz olan birşeyin günah olması da mümkün değildir. Bu sebeple çekinmeden top sakal bırakabilirsiniz.

Bazı toplumlarda her ne kadar top sakal bırakmamın günah olduğu söylense de top sakal bırakmak günah değil sadece modern toplumdaki davranışlardan biridir.

Top sakal bırakan biri sünneti yerine getirmişmi oluyor derseniz hayır tam olarak olmuyordur, çünkü sünnet satılan sakal top sakal dğeil, hacı sakalıdır. fakat top sakal bırakarak kesinlikli günaha girmiş olmazsınız .Sünnetin en olması gereken hali  bakan insanları en güzel görünen halidir.Sünnet olan sakalımızı kısaltabilir sağından ,solundan alabiliriz.

Çocuğunun Top sakal bırakmasını istemeyen Anne veya Baba günah diyerek onu vazgeçirmek ister. Bu Kur`an ile alakasız olup ailenin kişisel tercihidir. Fakat hoşuna gtmeyen birşeye günah derse fetva vermiş olur. Fetva vermek ise sadece büyük din adamlarına has bir davranıştır. Sakal modelleri olarak, top sakal veya çember sakal bırakmak haram değildir. Sakal bırakmak caizdir.

Top sakal bırakmak Günah mı , Caiz mi yorumlar (2)2013-01-23 09:45:48, Güzel: 1 , Kötü: 0

Önceki Soru:Saç RenkleriSonraki Soru:Justin Bieber istanbul Konseri ne zaman