Türkiye Nereye Gidiyor

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

Bir rivayete göre Türkiyede iran gibi olmak isteyenler vardır. Demokrasiyi kaldırıp yerine şeriat getirmek isteyenler varmış diye hikayeler vardır.

Bu hikayelerin kaynağı dini unsurlara dayanıyor olsa da, Türk milleti abartıyı sevmez. sokakta bikinili dolaşmayı hoş görmediği gibi, gözlerini bile kapatan siyah çarşaflarla, burka ile doşalanları sevmez.

Bazı bölgelerde böyle dolaşan insanlar olması bunu desteklediği anlamına gelmez, aksine Türk halkı insanların özgürlüğüne saygı duymaktadır. Gerçek demokrasi de budur.

Türkiye İran´a Gidiyor yorumlar (0)2013-04-02 09:46:47, Güzel: 1 , Kötü: 0

Türkiye avrupa birliğine üye olmak istemektedir. Avrupa üyeliği Türkiye için daha geniş özgürlük ve demokrasi getirecektir.

Fakat avrupa birliği üyesi olma yolunda Türkiye`nin milli gelirlerinin satılması ve özelleştirme adı altında ; zarar etmesi imkansız olan kurumların acele ile elden çıkarılması doğru değildir. Bunlar sadece günü kurtarmak için yapılan çırpınışlardır.

Türk milleti bu duruma sessiz kalıyor görülse de herkes bunun farkındadır. Sadece devlete saygısı olduğu için tepki verip ses çıkarmayı tercih etmemektedir.

Bir köydeki çifçiden , şehirdeki entellektüel aydına kadar tüm halk hükümetin yaptıklarını izlemektedir. Seçimlerde hükümet notunu alır. 2002 seçimleri bunun en güzel örneğidir. Tekrar hükümet kurma hayalleri kuran Anavatan partisi ve doğru yol partisi barajı bile geçemediği gibi parti liderleri istifaedip siyaseti bırakmak zorunda kalmıştır.

Türkiye Avrupa birliğine Gidiyor yorumlar (0)2013-04-02 09:52:27, Güzel: 1 , Kötü: 0

Önceki Soru:Fesbuk GirişSonraki Soru:Hz. Ali Peygamber mi