Yaz tatilinde Cilt Lekeleri için çözüm

gunes-lekesi.jpg

Soğukların artık yerini sıcaklara bıraktığı ve yazın ilk ayların`da olunmasına rağmen güneşi gerektiği gibi vücudumuza almayı unutmamalıyız.Güneş insanın ihtiyacı olan D vitamini `ni direk olarak vücuda alınmasını sağlar bu yüzden kesinlikle güneşten kaçınılmamalıdır.

gunes-lekesi-1.jpg

Güneşten kaçmamalıyız derken ,direk olarak güneş ışınlarına maruz kalıcaz demek değildir.Ten renginize göre güneş ışınlarından korunmayı bilmeniz gerekmektedir.Örneğin beyaz tenli kişilerin yüksek koruma faktörlü kremlerden kullanmadan güneşe çıkmaları ciltlerinde kalıcı lekelere yol açmasına neden olmaktadır.Özellikle kış mevsiminden hemen sonra bronzlaşmayı düşünüp saatlerce koruyucusuz güneş altında kalınmamalıdır. Son yıllarda güneş ışınları`nın zararı tartışılmakla bitmemektedir. Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalan özellikle açık renkli tenler`de cilt kanserlerine kadar yol açabilecek kalıcı hasarlar meydana gelmektedir.

Yapılan bazı araştırmalara göre`de derinin yüzeyinde oluşan bu lekelerin derinin üst yüzeyini temizleyen bazı kremler kullanılarak bu sıkıntıdan kurtulunabilceğidir.

gunes-lekelri1.jpg

Cilt Lekeleri`nden Kurtulmak İçin Evde Yapılabilecek Tedavi

1 Kaşık süzme yoğurt`un içine,1 tatlı kaşığı karbonat katılıp iyice pürüzsüz hale gelene kadar karıştırılır.Yoğurt cilt için bulunmaz bir maske olup içerisine katılan karbonat temizleyici etkisi göstermektedir.

Güneş lekelerinden korunmak için ne yapmalıyım

Önceki cevap:Tatil çantasına neler konmalı Sonraki Cevap: istanbul´da Ucuz Tatil yerleri