Ayakkabı nasıl genişler

Puan: 4 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 4.

dar-ayakkabiyi-genisletmek.jpg

Çok beğendiğiniz ve çok severek aldığınız ayakkabılarınız giymeye başladıktan sonra ayağınızı sıkmaya başlayabilir yada vurabilir.Oysa ki  alırken tamda ayağınıza göre çok rahat olmuştu öyle değilmi genellikle çok beğenerek alınan tüm ayakkabılarda bu sorun yaşanmaktadır.Çünkü alırken ayakkabı okadar hoşunuza gider ki rahatlığını test etmeden almışsınızdır.Üzülmeyin sıkan yada vuran ayakkabılarınızı da bir kaç pratik yöntemle çok rahat kullanabilirsiniz.

Sıkan Ayakkabıları Genişletecek Pratik Yöntemler

Derin Dondurucu:Sıkan ayakkabılarınızı bir poşet içerisine koyarak bir gece dondurucuda bekletmelisiniz.Dondurucu`dan çıkarttığınız zaman hala sıkıyorsa su dolu iki poşet hazırlayıp ayakkabının içine koyarak,dondurucu da bir gece daha bekletmelisiniz.Kesinlikle ayakkabılarınızın düzeldiğini göreceksiniz.

Buhar:Dar olan ayakkabılarınızın dar gelen kısımlarını suyun buharına iyice tutarak 5 dk civarı buharın ayakkabının derisine işlemesi beklenir.Buhardan alınan ayakkabı soğumadan giyilerek ayağınızın şeklini alması sağlanır.

Kalıp:Yeni aldığınız fakat evde denediğiniz yöntemlerle açılmayan ayakkabılarınızı bir ayakkabıcı tamircisine götürerek bir numara yada yarım numara kalıba koyması istenir.Kalıptan çıkan ayakkabılarınız ayağınıza tam uygun olacaktır.

Saç Kurutma Makinası:Dar gelen ayakkabılarınızı kalın bir çorapla ayağınıza giyin.Saç kurutma makinasını sıkan ayakkabınızın dar gelen kısmına tutarak ısınmasını sağlayın ve daha sonra ayakkabılarınızı çıkartıp normal çoraplarınızla deneyin dar gelen ayakkabılarınızın nasıl genişlediğini göreceksiniz.

Badem Yağı:Sıkan ve dar gelen ayakkabılarınızın içini badem yağı damlattığınız pamuk ile iyice silerek giydiğiniz zaman ayakkabının ayağınıza rahatça girip çıktığını ve sıkmadığını göreceksiniz.

Sirke:Ayağınızı rahatsız eden ayakkabının sıkan kısmına bir parça sirke ile ıslatılmış pamuk koyarak bir kaç saat beklttiğiniz zaman sıkma sorununun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Yeni Ayakkabının genişlemesi için ne yapmalı yorumlar (0)2014-01-07 09:59:36, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Kuruyan ellere ne yapmak gerekirSonraki Soru:SekSek Oyunu nasıl oynanır ,kısaca