Makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler nelerdir

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

cilt.jpg

 

Makyaj yapmaya karar verdikten sonra ilk olarak ne tür bir makyaj yapacağımızı bilmemiz gerekmektedir. Yüzümüzü bu makyaja göre hazırlamamız gerekmekterdir.Cildimizin nemli olması ve temiz olması makyajımızın dayanıklılığı açısından çok önemlidir. Makyaja başlamadan önce nemlendirici bir tonikle temizleyebilir yada ilk önce nemlendiricili bir sabunla yıkayıp daha sonra cildimize uygun bir nemlendirici krem sürebiliriz.İyi bir makyajı gösteren en önemli özelliklerimizden biride  kaşlarımız,kirpiklerimizder.

makyaj-1.jpg

Cildimize uygun sadece 1 ton açığı yada 1 ton koyusunu yapacağımız makyaja göre uygulayabiliriz.Kapatıcının yüzümüzde yağlı bir görüntü oluşturmaması için kapatıcıyı pudrayla iyice karıştırarak yüzümüzün lekeli pürüzlü ve damarlı ve özellikle göz altı şişlik yada morlukmlarımızın olduğu bölgeye uygulamalıyız.Kalıcı bir makyaj olmasının en büyük özelliği kullandığımız fondöten sıvıysa mutlaka üzerine belirsiz olacak şekilde pudra sürmeliyiz.

mak.jpg

Günümüzde satılan  özellikle hiç bilmediğimiz markalar altında yada bilinen markaların isimlerini taklit edilerek satılan ürünlerden sağlığımız açısından çok zararlıdır.

cildimizi hazırladıktan sonra sırasıyla Allık, Rimel ve Fondoten sürerek devam edebiliriz.

Makyaj teknikleri ve uygulama alanları kullanım zamanına ve süresine göre değişir, örneğin gece makyajı ışık durumundan da etkilenir.

MAKYAJ AŞAMALARI NELERDİR yorumlar (0)2013-08-21 11:39:54, Güzel: 5 , Kötü: 1

Önceki Soru:Göz makyajı nasıl yapılırSonraki Soru:Rimel nasıl sürülür