Nasıl Oyuncu Olabilirim

resize.jpg

Oyunculuk yapmak kabiliyet isteyen meşakkatli bir iştir.Kabiliyeti olmayan bir insanın oyuncu olmaya çalışması kendine işkence etmesinden başka bişey değildir.

Her insanın belirli bir konuda kabiliyeti vardır.Fakat bu kabiliyetin ilerletilebilmesi önemlidir.Nasıl her insandan şarkıcı olamıyacağına göre ben rol yapmasını biliyorum diyen her insandanda oyuncu olmaz.Oyuncu olmak istediğinizde kendinizi sorgulamalısınız acaba ben bunu yapabilirmiyim diyebilmeliyiz.

Oyuncu olmak için kabileyitinizin varsa önce Oyunculuk Eğitimi alıp sonra  bu konuda size yardımcı olabilecek Cast Ajanslarına başvurmanız gerekmektedir.Bu ajanslar genellikle oyunculuk yapmak insanların kabiliyetlerini ölçmek için ilk önce bir deneme çekimi yapıp bu mesleğe uygun olup olmadığını belirlerler.Sizi oyunculuğa uygun görüyorlarsa ardından profesyonel bir çekim yaparlar.Cast ajanslar yapım şirketleri tarafından oyuncu bulmak için kullanılırlar.Cast ajans yapım şirketinin onlara gönderdiği role uygun yüzü ve kabiliyeti bulan oyuncuyu yapım şirketine gönderen aracı firmadır.

Oyuncu olmak için ilk yapmamız gereken bir Cast ajansa başvurmaktır.Gerçekten bu işi yapabileceğinize inanılırsa mutlaka size geri dönüş yapılacaktır.İlk çekimler genellikle ufak rollerle başlatılıp oyuncunun tanınması sağlanır.Bu yüzden size gelen ufak teklifleride göz ardı etmeden mutlaka değerlendirmelisiniz.

Eğer hayatınızı tamamen oyunculuk üzerine kurmak istiyorsanız önce tiyatro okullarına veya oyunculuk kurslarına gitmelisiniz.

Oyuncu Olmak istiyorum

Önceki cevap:Evlenme Duası Sonraki Cevap: Bayan arkadaş bulmak için ne yapmalıyım

Oyuncu adayı

Bende oyuncu olmak istiyorum nasıl olacam msn ye mesaj atarmısınız rica et5sem

2013-03-19

tuncer talay

bnim neyim eksik fakir oldoğum için mi yok sa kimsesiz zim ondan

2013-03-19

cennet şentürk

yaşım 11 ezberim çokk iyi alcı ortaokulunda okuyorum bir 23 nisanda şeytan oldum en uzun rol bendeydi birinde bülent ersoy oldum hepsindede çokk iyiydim para durumu orta ama olamıyorumoyuncu gerekirse ben varım

2013-08-17

ali dogan

oyunculuk kabiliyetim çok yüksek olduğunu düşünüyorum...ama bir fırsat veren yok işte

2013-08-15

sezer kızıltepe

bende oyuncu olmak istiyorum 14 yaşındayım zenginim ama olmuyor

2013-09-23

Sana bir sir vereceğim

Bnde oyuncu olmak istiyorum ama sana bir sir vereceğim olursa iyi olur

2013-10-08

Semra Agamuradova

ben sana bir sir verecegimde oyuncu olmak istiyorum lutfen yardim

2013-12-12

elnure

Bende oyuncu olmak istiyorum yas 12 amma daha cok gosteriyorum hep hayallerimde oyuncu olmak var yalniz oyunculuk erimiş yok kendime cok güveniyorum yani oyuncu olmak istiyorum

2013-12-15

merve

ben de oyuncu olmak istiyorum ve birde sana bir sır verecehim olursa çokiyi olur

2014-01-14

bahadır hündür

18 yaşımdayım oyuncu kabiliyetim var oyuncu olmak istiyorum .

2014-02-06

Oyuncu

Ouuncu olma icin abc ajansa kayid olun bn kayit oldum ve oynuyom

2014-05-04