Canan karatay kimdir

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

canan-karatay.jpg

Canan Efedigil Karatay 1943 Elazığ İzzetpaşa doğumludur.1961 yılı Üsküdar kız lisesi ,1967 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır.

Canan Efendigil Karatay bilindiği üzere son yılların tüm diyet,beslenme teorilerini yıkmış beslenmeye ve kilo vermeye yeni bir bakış açısı getirmiştir.-Canan karatay vücudun depoladığı yağların yakılmasıyla ilgili en çarpıcı açıklamayı yaparak gündeme gerek kitapları gerek tv programları olarak bomba gibi oturmuştur.Canan Karatay sadece diyet üzerine değil sağlıklı beslenmenin de kitabını yazmıştır.Kendisi bu zamana diyet hakkında tüm bildiklerimizi yok etmiştir.Canan Karatay ilerleyen yaşına rağmen çok güzel deneyimler yaşamaktadır.Hormonların salgılanma sürelerine göre vücudu izleyen Canan Karatay birçok diyet programı ile kendi teorisini geliştirmiştir.Bilinenin aksine Canan Karatay zayıflamak için sadece iki öğün yenmesini önermektedir.Vücudun ikiden fazla yemekle kilo alacağını söylemektedir.Kişinin kilo vermesi için en az saat aç yemek yememiş olması gerektiğini söylemektedir.Kişinin 5 saatlik açlık sonunda vücudunun leptin hormonu üretmisi metabolizmanın çalışmasını sağlamaktadır.Leptin hormonu vücudun ihtiyacı olan yakıtın kullanılmasını sağlayan bir hormondur.Leptin hormonu salgılandığı sürece vücutta yağ yakımına devam edecektir.Protein alımı arttırılıp karbonhidrat alımı azaltıldığı zaman vücut otomatik olarak depolanmış yağlardan kullanıldığını ve tekrar alınmamak üzere kiloların gittiği Canan Karatay tarafından keşfedilmiştir.

Canan Karatay Kitapları

1)Karatay CE. Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC`si

2)Karatay CE. Karatay Diyeti`yle Yaşam Boyu Sağlık,Şişimanlığa Elveda, Mutluluğa Merhaba

3) Karatay CE. ve et al. Kansere Çözüm Var ! Nelerden uzak durmalı,ne yemeli,nasıl yaşamalı? Şeker, Neden Tatlı Tatlı Zehirler?

Karatay diyeti yaratıcısı Canan karatay kimdir yorumlar (0)2013-07-28 14:51:31, Güzel: 2 , Kötü: 1

Önceki Soru:Güneşi beklerken dizisi hangi kanalda ne zaman başlıyorSonraki Soru:Diyette olanlar için sahur menüleri