Çocuklar nasıl oyuncu olabilir

oyuncu-olmak.jpg

Oyuncu olmak  için yaşınızın 18 `i geçmesi gerekiyor gibi bir kural yoktur.Reklam yada filmlerde 18 yaşından küçük bir sürü çocuk ve genç oyuncular rol almaktadır.

Özellikle son zamanlar`da gençlik dizileri merakla izlenmektedir.Bu dizilerde 14-18 yaş arası oyunculara öncülük verilmektedir.Oyuncu olmak için bu konuda yetenekli olmak zorundasınız.Kendiniz oyunculuk yapabileceğinize inanıyorsanız bu oyuncu olmak için adım atabilirsiz anlamını taşımaktadır. Oyunculuk için yapmanız gereken 18 yaşından küçükseniz velinizle birlikte bir cast ajansa kaydınızı yaptırmanızdır.Cast ajansa başvuruda bulunduğunuzda ajans resimlerinizi çeker birde sizin için küçük bir deneme çekimi hazırlar.Bu çekim ileride gelecek roller için cast ajans tercihlerinde sizin ne derece hangi role yakışabileceğinizi yada hangi rolü oynayabileceğinizi ileri ki projelerde daha kolay görebilmek için yapılan çekimdir.

cocuk-oyuncu.jpg

Oyunculuk ile ilgilenenlerin bu işi isteyerek yapacaklarından emin olmaları gerekmektedir.Oyunculuk sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir.Oyunculuk saati belli olmayan bir meslektir.Çekimlerin süresine göre oyuncunun sütüdyoda kaldığı ve bazen gece gündüz çalıştığı bir meslektir.Öyleki izlerken 5 dk olarak gördüğümüz sahneler saatler süren bir çalışma sonucu ortaya çıkmaktadır.Oyunculuk için kabiliyetli yada yetenekli olmak oyunculuğun olmazsa olmazlarındandır.

Küçük yaşlardan oyunculuk mesleğini yapan biri ilerleyen yaşlarında daha kolay bu işe adapte olabilmektedir.Orta yaştaki birinin oyunçuluktan öğreneceği şeyler ile genç yaşlarda ki birinin oyunculmuk eğitiminden öğreneceği şeyler birbirinden çok farklıdır.

Yaşım 18den küçük, nasıl oyuncu olurum

Önceki cevap:Oyunculuk kursu nerede var Sonraki Cevap: Çamaşır makinası arızalanırsa ne yapmalı

yağmur

ünlü olmak istiyorum

2014-01-06

hakan

mrb 14 yaşındayım adım hakan yetenekli biriyim oyuncu olmak istiyom küçüklükten beri hep oyunculuğu kafama takmişimdir ....

2014-01-31

naza

zaten oyunculuk en büyük hayalim

2014-10-23

cey

allahtan ve sizden tek dileğim var oyuncu oluyum yeter

2014-10-29

serife

benim bu işe karşı bir kabiliyetim var ve oyuncu olmayı çok istiyorum acıklı ve kötü çocuk rollerinde çok iyiyim

2014-11-23

Sümeyye

Beceriksizliği biriyim hep oyuncu olmak istemişmiş 6 yaşındayken ama 19 yaşıma bastım hep oyuncu olmak istemişimidr :(((((

2015-09-22

kamil

oyuncu olmak istiyorum enbuyuk dilegim

2017-03-13