Deli Olduğunu Nasıl Anlarsın

delimiyim.jpg

İnsanın kendi kendine bu teşhisi koyması mümkün olmadığı gibi ,başka herhangi birinide size bu teşhisi koyması mümkün değildir.Sinirleriniz bozuk olabilir belki de depresyonda olabilirsiniz.Bunu anlamanın en iyi yolu bir uzmana başvurmanızdır.

Delilik nedir: Genellikle yaşadığı ortamda bulunduğu topluluklarda garip hareketler ve davranışlar sergileyen kendini normal olarak gören olmayan bir şeylerin varlığından bahsedip kendini o an başka bir şekilde hayal edip o anı normalde yaşadığını sanan.Davranış hareket ve ruhsal bozukluktur.Delilik yani şizofrenin ilk belirtileri  farklı davranmak alıngan olmak iç dünyaya kapanmaktır.Deliliğin ilk başlangıcında kişi olmayan sesleri işitmeye başlayıp olmayan birileri ile konuşmaya başlar.

Hastalar bu sesleri ve görüntüleri gerçek hayatta yaşadıklarını sanarak devam ederler.Şizofren hastalarının mimik hareketlerinde azalma söz konusudur.Kendi yaşadıkları bu durumdan rahatsızlardır.Hatta bazı anlarda kendilerini konuşurken bulduklarında ürkerler.Olmayan  garip sesler duyuyorsanız.Kimsenin tanımadı arkadaşlarınız varsa hatta bu arkadaşlarınızı bir tek siz görüp konuşuyorsanız acil bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

"Deli olduğumu düşünüyorum" diyorsanız önce tarafsız gözle değerlendirmek gerekir. Kişi kendini tarafsız olarak değerlendiremez, özellikle de sorunları varsa bunları algılaması çok zordur. Bu şuna benzer mavi gözlük takan biri dünyayı mavi gördüğü için diğer insanların dünyayı nasıl gördüğünü bilemez, gerçek olanı kendi bildiği zanneder. Oysa evrensel gerçekler kişiye göre değişmez.

Unutmamalıyızki her hastalıkta erken teşhisin önemi çok büyüktür.Kendi kendimizi dinleyerek.Sinirlerinizin bozul olduğunu ve geçeceğini düşünüp durumunuzu ağırlaştırmadan basit bir tedaviyle düzelecek hastalığımızı ciddi boyutlara getirmeyelim.Bu durumu önemseyip acil olarak bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Deli olduğumdan şüpheleniyorum ne yapayım

Önceki cevap:Hangi vücut tipi nasıl elbise seçmeli Sonraki Cevap: Kısa Komik Fıkralar

emel

bende deliyim galiba bütün işaretler beni deli göseteriyor.!!!!!!!!!!!!!!

2013-06-20

elif

bende galba hayvanlarla konusuyorum kendımı odaya kapattım hayvanın sesınıde ben cıkartıyorum merhaba kagıtların kalemlerin beni dilediğini ama kalemlerin baska kagıtlara sırlarımı anlatmalarınan korkuyorumm??

2014-10-28