GÖZ FARI NASIL SÜRÜLÜR

goz-fari.jpg

 

Göz farı yapacacağımız makyaj`da en önemli ayrıntıdır.Mükemmel bir makyaj bile yapmış olsak göz farımızı sürerken gözlerimize uygun bir uygulama yapmadıysak makyajımız güzel olmaz.

Göz makyajında iyi bir sonuca ulaşmak istiyorsak kaliteli malzeme kullanmaya özen göstermeliyiz. Göz makyajının doğal görünmesi için ilk önce alta baz bir renk kullanılmalı açık renk, daha sonra kişinin isteğine bağlı olarak istediği rengin özellikle soft olanını mümkün olduğunca naturel düşündüğümüz her rengin en açık tonunu uygulamalıyız.Göz makyajımızın amacı gözü ortaya çıkarmaktır.Göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarımıza likit fondöten sürmeliyiz.Fondöteni kullanmamızdaki amaç farımızı bütün gün göz kapağımızda tutmasıdır.Farımızı sürdükten sonra kirpik diplerimizi mutlaka belirginleştirmeliyiz.Gözleriniz küçükse kirpik diplerine süreceğiniz ren koyu olmamalıdır.

Farımızın rengi gözlerimizle uyumlu olmalı,genellikle gözlerimizn rengi ve farın rengi zıt olamalı.

gozfari-1.jpg

 

GÜNDÜZ YAPILACAK KOLAY GÖZ MAKYAJI

Açık renki bir farı  göz kapağımıza sürüyoruz,Koyu renkli göz farını`da göz çukurlarına uyguluyoruz.İki rengin birleştiği noktayı belli olmayana kadar birbirine karıştırın.

AKŞAM YAPILACAK KOLAY GÖZ MAKYAJI

Gece makyajıyaparken Açık  renk ve parlak olmayan bir farı kirpiklerinizden kaşımızın altına kadar sürün.Göz kapağına koyu bir ton uygulayın.Kaşlarımızın hemen altına ince bir şekilde açık bir tonda far sürün.Sonuç mükemmel.

Göz farı nasıl sürülür

Önceki cevap:ETLİ KÖFTE TARİFİ Sonraki Cevap: Eski Felsefik Sözler

2013-01-15 10:12:11