Hangi cins muhabbet kuşu konuşur?

Muhabbet kuşu alırken rahat konuşturmak isteniyorsa mutlaka Hollanda cinsi olmalıdır. Diğer ırklar Hollanda ırkına göre geç konuşur, Bazı karışık cins muahebbet kuşlarında geç konuşma yada az konuşma gibi proplemler sıklıkla görülür.

Muhabbet kuşunun cinsi konuşma açısından önemlidir ancak konuşma olayı için başka önemli noktalar vardır. Dişi kuşlar konuşmaya yatkındır, erkek muhabbet kuşları daha az konuşur. Konuşturmak için alınan kuş mutlaka anneden yeni ayrılmış olması gerekmektedir ne kadar küçük olursa o kadar iyi olur. Yeni yavrular hem ötmeyi beceremez hemdesizden korkmaz ve en önemlisi çevredeki sesleri taklit etmeye çalışır. Konuşturmak istenen yavru kesinlikle tek başına tutulmalıdır yanında hiçbir kuş olmamalıdır. Bu yapılacaklardan sonra gerisi size kalmış sizin ilgi ve alakanız ile kuşu konuşturabilirsiniz.

Birkaç kuş yan yana olursa sizinle değil birbiri ile ilgilenecektir. Dikkat edeceğiniz diğer bir konu da komşularda veya yakın mesafede başka bir muhabbet kuşu olursa onun sesini duyacak ve onu taklit edecektir.

muhabbet.jpg

Hangi cins muhabbet kuşu konuşur

Önceki cevap:Klimanın nasıl çalışmaktadır Sonraki Cevap: Mikroskop çalışması, Mikroskop parçaları