internet nasıl kullanılır

internet.jpg

Dünyanın her noktasına istediğiniz anda elinizin altındaki tek tuşla ulaşabilmek paha biçilemez bir duygu yıllar önce internetin olmadığı zamanlarda bilgi ihtiyacını ansiklopediler`den kütüphaneler`den karşılanmaktaydı.

Günümüzde internet ayağımıza kadar kütüphaneyi,ansiklopedileri,eğlence merkezlerini,tv`yi,radyoyu,hastaneleri kısacası aradığınız her şeyi ayağımıza getiren bu hizmetten doğru şekilde yararlanmayı bilmeliyiz.Tek tuşla uzakta olan bir arkadaşımızla konuşabilir,hatta hiç tanımadığınız biri ile dertleşebilirsiniz.Son zamanlarda alışverişe bile gitmenize gerek kalmadan tek tuşla evinize bu imkanın getirlmesini sağlayan internet  artık koşulsuz olarak her evde bir gereklilik olarak görülmektedir.Kendi çıkarlarımızı düşünerek interneti kullanmak  tanımadığımız kişiler tarafından zarar görmemize engel olur.Kullanıcılar gerçek kişiliklerini tanımadıkları kimselerle paylaşmamalı kimlilk ve kredi kartı bilgilerini tanımadığı bilmediği yada givenmediği sitelerde kullanmamalıdırlar.

İNTERNETİN İNSAN HAYATINA GETİRDİĞİ KOLAYLIKLARA BİRKAÇ ÖRNEK

1)Ulaşamadığınız yada kaybettiğiniz arkadaşlarınızı bulmak.

2)Ödemelerinizi kolaylıkla yapabilmeniz.

3)Kitap okumak

4)Tv izlemek

5)Ödev yapmak

6)Devletle ilgili işlemleri internetten gerçekleştirmek.

7)Merak ettiğiniz tüm konularda bilgi sahibi olabilmek

8)Tatil imkanları

9)Günlük gazete okuyabilmek

10)Yorulmadan alışveriş yapabilmek.

11)İstediğiniz an sohbet edebilecek birilerini bulabilmek

Daha sayamadığımız bir sürü imkanları kullanıcılarının ayağına getirmektedir. İnternet kullanmak için bilgisayar, cep telefonu veya tablet bilgisayar kullanılabilir. internet explorer ile sayfalar açılabilir veya daha hızlı olması için firefox, chrome veya opera gibi tarayıcılar kullanılabilir.

Internet ne işe yarar

Önceki cevap:Hangi cep telefonu daha iyi Sonraki Cevap: Judo nasıl Yapılır