Muhabet kuşu nasıl evcilleştirilir

yesil-mavi-muhabbet-kusu.jpg

Yavru muhabbet kuşları için ani hava değişimi çok önemlidir. Gözleriyle gördükleri aynı insanlar gibidir dünyayı insanlar gibi bakar ve  cisimlerin renklerini görürler.

Yavru muhabbet kuşlarını evcilleştirmek çok kolay olmasada ona gerekli ilgiyi ve alakayı göstererek evcilleştirmek mümkündür.

Muhabbet kuşunuzu evcilleştirmek istiyorsanız,yüksek sesle konuşmadan yanında yüksek ses çıkartılmasını önlemeniz gerekmektedir.Yüksek ses kuşunuzu evcilleştirmenize izin vermez çünkü kuş panik ve korku yaşarken sizi algılaması mümkün değildir.

Muhabbet kuşları akrobatik hareketleri seven kuşlardır.Ona yaklaşmak için akıllıca davranılması gerekmektedir.

* Sessiz yaklaşılmalıdır onların size karşı hareketlerinde hırçın davranmamalısınız.

* Kafalarının hemen arka kısmı ense ile kafa arasının kaşınmasından çok hoşlanırlar.

* Kuşun kafesten çıkmasını sağlamak için elinizi paldır küldür kafese sokarak kuşu almaya kalkmamalısınız, Alışmasını sağlamak için kafese bir sopa uzatıp kuşun bu sopaya gelerek dışarı çıkmazını sağlamalısınız,bu kuşlara nazik davranmak zorundasınızdır.Aksi halde asla kendine yaklaşılması için gönüllü olmazlar.

* Kuşunuzu dokunuşlarınızla eğitmeniz gerekmektedir bu kuşa dokunuşunuz ne kadar narin ve hassassa kendisininde size davranışı o kadar narin olur.Algılama gücü çok kuvvetli bir kuştur.

Muhabbet kuşlarının konuşmayeteneği vardır.Genellikle erkek muhabbet kuşlarının daha çok konuştuğu gözlenmektedir. Muhabbet kuşlarının bu özelliği en yetenekli oldukları konulardan biridir. Kuşunuz size alıştıktan sonra kelimeleri tek tek öğretebilirsiniz. Kuşunuzun size alıştığını elinize geldiğinde yada parmakalarınızın üzerinde durduğunda anlayabilirsiniz.Kuşunuza konuşma derslerinin akşam üstü vermelisiniz ve sabırla söylemesini istediğiniz kelimeyi defalarca tekrarlayarak 3 hafta gibi bir sürede kelimeyi öğrenmiş olur.En önemli konuda kuşunuza bir isim koymanız gerekmektedir.Mutlaka kendisine ismiyle hitap edin ki kendisini tanısın.

Yavru muhabet kuşum çok vahşi, Nasıl evcilleştirebilirim

Önceki cevap:Sıfır Wolksvagen Golf Fiyatları Sonraki Cevap: İmam bayıldı yemek tarifi yapımı