Saç Rengini Açmak için Yöntemler

kate-bosworth-sari-sac-rengi-sari-sac-rekleri-11.jpg

Artık saçımıza kimyasallar sümeden doğal yollarla açmak mümkün, kimyasal kullanmadan saçımızı açalım. Günümüzde bu kadar sağlıksız şartlarda yaşarken hastalıkların alarjilerin bu kadar çoğaldığı bir dönemdeyken birde bile bile kendimize zarar vermeyelim.Bunun için yapmamız gereken doğanın bize sunduğu şeylerden faydalanmaktır.

Çevremizde gördüğümüz yada görmediğimiz bizim yaşantımızda kiyasal taşıyan ürünleri kullanmaktan son anda kurtarmıştır.Bunlardan biride saçlarımızn rengini açmamızda bize yardımcı olabilecek papatyadır

papatya.jpg

 

PAPATYA ÇAYI İLE SAÇ RENGİ AÇMAK

Doğal  malzemeler satan genellikle aktarlarda bulabileceğiniz papatya çayından alıp kaynayan bir çaydanlık suyun içine atıp. Bir müddet daha kaynamasını bekliyoruz. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakıyoruz.saçlarımızı yıkayıp duruladıktan sonra hazırladığımız papatya suyundan sürüyoruz ve dışarı çıkıp güneşte 50-60 dk civarında kurumasını bekliyoruz.Bu işlemi saçlarımızı açmak istediğimiz kıvama gelene kadar her gün tekrar uygulayabiliriz.

limon-2.jpg

LİMONLA SAÇ RENGİ AÇMAK

Bir şişenin yarısını limon suyu , yarısını su ile doldururp saç diplerimize temas ettirmeden bu suyla ıslatın ve 45 dk güneşte iki saatte normal olarak kurumasını sağlayın bu  doğal açıcıyı uygulamak çok kolay olduğu gibi oldukçada masrafsızdır.

sahtebal.jpg

BAL İLE SAÇ RENGİ AÇMAK

Balın saç rengini açmada kullanıldığını daha önce hiç duymuşmuydunuz. Yapışkan olmasının yanında iyi bir doğal açıcıdır bir miktar saçımıza sürdüğümüz balı saçımızı tarıyarak saçlarımıza yediriyoruz.Saçımızın balla kuruması için 45-60 dk arasında güneşte kurumasını sağlıyoruz.Bu uyglama saç renginin açılmasını sağlarken saça dolgunluk hissi ve parlaklık kazandırır. Bal ayrıca saç dökülmesine karşı kullanabileceğiniz şampuanlardan daha etkili doğal bir maddedir.

Saç rengi nasıl açılır

Önceki cevap:Kick Boks Kursları, Kick Box Kurs Listesi Sonraki Cevap: Teniste nasıl takım kurulur

2013-01-25 14:47:38

croc

Saçım kumraldı.Balı denedim.Şimdi saçım iyice siyah oldu.

2013-08-14