Ağda Yapmak Zararlı mı

bg-fusspflege.jpg

Bayanların en büyük derdi bitmeyen çilesi acaba ağdamı yaptırsam,yoksa epilatörlemi alsam yok olmaz çok canım acır en iyisi jilet kullanayım,kullanayım kullanmasınada  nasıl bir ormana dönüşürüm der dururuz.

Lakin  en  fazla tercih edilen yöntem yıllardır ağdadır ağdanın cilde kanıtlanmış olan bir zararı yoktur aksine diğer ürünlerden daha az zararlıdır. Fakat ağda yapmadan  önce dikkat etmemiz gereken hususlar vardır.Yanık tahriş olmuş cilde ağda yapılmaz, bu durumda cilt için zararlı olur. Aynı bölgeye birden fazla ağda sürülmemelidir.Ağda çok fazla ısıtılmamalıdır ne soğuk ne sıcak olmalı ılıktan biraz daha sıcaklık hissetmeliyiz ağda fazla ısıtılımış ise bunun tüylerinizi sağlıklı alması mümkün değildir.Aksine tüyleri kökünden çekmez kırar. Fazla sıcak ağda cildinizi yakacağı için zararlıdır, fazla soğuk ise kılları kıracağı için zararlıdır.

Ağdanın bir başka özelliğide diğer aletlere yada kremlere göre  tüyü kökünden aldığı için daha geç ve daha yumuşak çıkmasına neden olur.Ağda doğru uygulanmazsa bazı yan etkileri görülebilir.

Yanlış Ağda`nın Zararları

  • Kıl dibi iltahaplanması,
  • Morluklar,
  • Kıl dönmesi,
  • İz kalması,
  • Cildin Tahiş olması

Bu sebeple ağdayı bilen birinin yapması daha doğrudur.

Ağda`ya alternatif olarak Lazer Epilasyon yaptırılabilir, fakat lazer epilasyon yapmadan önce mutlaka cilt doktoruna danışın, lazer epilasyonu hassas ciltler için zararlıdır.

Ağda cildi sarkıtırmı

Önceki cevap:Mehmet Ali Birand Vefat Etti Sonraki Cevap: Residence nedir ?