Blu-ray film nedir ?

Blu-ray film normal yayından beş kat daha net izleme olanağı sağlayan filme denilmektedir. Blu-ray`ın yazıldığı disk 8,5GB kapasitesi vardır. Adına çift katmanlı DVD denilmektedir. Aşağıda normal yayın ile blu-ray film yayın farkı görülmektedir.

blu-ray-disk.jpg

Blu-ray film izlemek için izleyeceğiniz televizyonun FULL HD olması ve medya oynatıcınızında Blu-ray oynatıcı olması mutlaka gereklidir. Şu an piyasada bir çok blu-ray oynatıcı mevcuttur. Oyun makinesi olan playstation3 blu-ray diskleri oynatabilir. sony marka olduğu için çok kaliteli görüntü verir.

01.jpg

blu-ray oynatıcı

02.jpg

Playstation3

Bu cihazlarında birbirlerine mutlaka HDMI kablosu ile bağlantısı yapılmalıdır. İzlenen filmden daha fazla verim almak için HDMI kablosunun altın uçlu olmasına özen gösteriniz, en iyi iletken altın olduğundan dolayı altın uçlu olan kablolar seyir zevkini üst düzeylere taşımaktadır. Altın uçlu HDMI kabloları tüm elektronikçilerde satılmaktadır. Altın olması sizi yanıltmasın sadece kaplama olduğu için fiyatı yüksek değildir. 25-50 Tl gibi fiyatlarda olabilir.

04.jpg

HDMI Kablo

Blu-ray film nedir

Önceki cevap:Biyel kolu ne demektir ? Sonraki Cevap: Blanket nedir ?