Altıncı his ne demek

6. His Nedir ?

2.jpg

 

6. His; kişinin olacak olayları önceden sezgileri ve iç gücüsü ile bilmesine denilmektedir. Beş duyu organının haricindegelişen bu durum, bilimsel olarak kanıtlanmayan bir durumdur.

Bilim adamları `6. his` durumunu gerçek dışı olarak kabul etmişlerdir. Genellikle bir şekilde içine doğma tarzında görülmektedir. Kişi belli bir durumda ` İçimde kötü bir his var` demektedir ardından alışıla gelmiş dışında bir durum gelişim göstermektedir, bu durumlar 6. hisse en doğru kanıt olarak gösterilmektedir. Bazı kişilerde bu duygu daha fazladır ve bazı şeyleride tahmin etmektedir, bunu nasıl yaptığını`da bilmemektedir.

Altıncı his bazı durumlarda bilimsel olarak da kanıtlanmıştır, örneğin bir anne duyamayacağı mesafe uzakta ağlayan bebeğini farketmektedir, sesi duyulmayan bir bebek ile iletişim kurmak bilim için de inanılmaz bir konudur, Aynı şekilde ikiz kardeşlerden birinin başına kötü bir olay geldiğinde diğer ikiz kardeş bunu farketmektedir.

6. Hislerlen alakalı konular yıllardır tartışılmaktadır hatta, medyumlar bile varolmuştur bu insanların ne derece doğru olduğu bilinmemektedir. 6. Hislerlen alakalı durumlar bir çok sinema ve dizilerdede kullanılmıştır, örmek olarak `Medyum` ve `Mentalist` adında iki yabancı dizi ilgiyle izlenmektedir.

3.jpg

6.his nedir

Önceki cevap:Biyopsi ne demektir Sonraki Cevap: Demokrasi Sözlük Anlamı nedir ?