Basur Tedavi yöntemleri nelerdir

busar-tedavileri.jpg

Basur tedavisinde tanı çok önemlidir.Basurun kaçıncı evrede olduğu bulunup ona göre bsir tedavi uygulanmak zorundadır.Aksi halde yapılan tedavi sonuçları boşadır.İleri evrelerde ameliyatsız tedavinin mümkün olmadığı görülmektedir.

Basur tedavileri 1.evre ve 2. evrede ayakta atlatılabilen tedavileri basit olan evrelerdir. Erken teşhisin bu hastalık için size ne kadar faydası olduğunu tahmin edemezsiniz .

BASUR TEDAVİ YÖNTEMLERİ

1.Evre Hemoroid Tedavisi: Bu evrede ameliyatsız tedaviler uygundur.Oluşma aşamasında olan bir başlangıçtır.Genellikle ishal,ıkınma,kabızlık gibi hastalıklarla başlamıştır ve bu hastalıkların tedavisi ile hastalığın yarısı iyileşmiş olur bunun haricinde  basur kremi ile sorun tamamen çözülmüş olacaktır.

2.Evre Hemoroid Tedavisi: Damar sıkıştırıcı ilaçlar ve kremler ile ılık su oturma banyosu bu evre için tedavi edici bir yöntemdir.Ameliyatsız sorun çözülür.

3.Evre Hemoroid Tedavisi: 3.Evre ilerlemiş bir evredir.İlk önce hastalığın boyutu ilaç tedavisi ile kontrol altına alınır.Daha sonra ilaç tedavisi yeterli gelmiyorsa tıbbi müdehale yapılır.

4.Evre Hemoroid Tedavisi: Bu evrede kabızlığı önleyici bir diyet ve bağırsaklarının düzenli çalışmasını sağlayacak bol lifli gıdalar tüketmesi önerilir.4. Evre cerrahi bir yöntemdir.

5.Evre Hemoroid Tedavisi : Bu evrede hasta çok acı çekmektedir. Hemoroid olarak dışarı sarkan memelerin içleri kan  ile dolmuş olup hastaya yanma ve dayanılmaz ağrı hissi verir.Bu evrede hastanın acilen cerrahi müdehale yaptırması gerekmektedir.

 

LAZERLİ BASUR TEDAVİSİ

Günümüzde basur için en çok tercih edilen bir tedavi yöntemi lazerdir. Lazerli tedavi demek ışık tedavisi demektir.Yüksek sıcaklık hemoroid memelerine ulaşarak 7-8mm derinlikte  doku zararı oluşturur.Hemoroid memesinin oluşmasına sebep olan damarları yakar ve o bölgede yeni temiz bir dokunun oluşmasını sağlar.

LAZERLİ BASUR TEDAVİSİ SONRASI

*Uygulamadan sonra ağrı olmaz

*Lazerli uygulama da narkoz gerekmez

*Ameliyattan sonra kanama olmaz yada yok denecek kadar az olur.

*Lazerli Tedavide kesici aletler kullanılmaz.

*Makat kasları kesilmediğinden ameliyat sonrası dışkı ve gaz kaçırma gibi problemler görülmez

*Lazerli tedavi sonrasında makat darlığı gibi bir sorun yaşanmaz.

Basur tedavisi nasıl yapılır

Önceki cevap:2013 önde gelen Android Telefonları Sonraki Cevap: Bandana nasıl bağlanır