Bittorrent nedir

Bittorrent internetten büyük boyutlu dosyaları paylaşmak için geliştirilmiş bir sistemdir. Bittorrent kullanırken belirli bir siteden indirme yapılmaz. O sırada dosyaya sahip olan kişilerden dosya indirmeye başlarsınız. Bittorrent siteleri bu konuda arama özelliği yapmaktadır. Programların kendi içinde arama özelliği yoktur.

torrent.jpg

Bittorrent kullanmak için Utorrent veya bitcomet gibi bir programa ihtiyacınız vardır. Bu programla dosya indirmek için öncelkle bir torrent sitesine gidip gerekli bir .torrent uzantılı dosyayı indirmeniz gerekir. Bu dosya içinde o sırada torrent paylaşan kişilerin IP adresleri bulunur.

Torrent siteleri google ile arayarak kolayca bulunur. Private ve public olarak iki çeşit torrent sitesi vardır. Pricate tracker adı verilen sitelere üye olmak zordur ve sadece interneti hızlı kişiler buraya alınır. interneti yavaş olanları tespit ettiklerinde üyeliğini sildikleri görülmüştür. Bu tip bir private tracker sitesine üye olduğunuzda "Ratio Master" isimli programı kullanarak internetiniz hızlıymış gibi gösterebilirsiniz.

Bittorrent kullanmak için şunları sıra ile yapmalısınız:

  1. Utorrent programı indirin ve kurun
  2. Bir torrent sitesi bulun (isohunt.com) olabilir
  3. Aradığınız dosyanın ismini yazın
  4. download torrent linkine tıklayın
  5. Torrent programı gerisini halledecektir.
  6. Yasadışı mp3 indirme gibi aktivitelere girmeyin !

Bittorrent nasıl kullanılır

Önceki cevap:Neden el öpülür Sonraki Cevap: Andropoz ne demek