En İyi Korku Filmleri 2013

2013 yılının en iyi 5 korku filmini izlerken koltuklarınıza yapışacak, gerilim ve dehşet içerisinde kalacaksınız.

 

The Conjuring (Korku Seansı)

the-conjuring.jpg

Dünyaca ünlü paranormal araştırmacılar olan  Ed ve Lorraine Warren çifti, şeytani bir varlık ile mücadele için ıssız  bir çiftlik evinde yaşayan Perron ailesinden bir yardım çağrısı alırlar.Gittikleri bu tenha çiftlikte güçlü ve  karanlık bir varlık ile yüzleşmek zorundalardır. Deneyimli Warren çifti kendilerini hayatlarının en korkunç durumuna yakalanmış olarak bulurlar ve çok zor bir durumun ortasında kalırlar.

Filmin başrollerini Vera Farmiga ve Patrick Wilson paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda ise Testere filminden tanıyacağınız gerçek bir korku ustası James Wan yer alıyor.

World War Z (Dünya Savaşı Z)

world-war-z.jpg

Birleşmiş milletler çalışanı olan Gerry Lane (Brad Pitt) ailesi ile yolculuk yaparken kendisini sıradışı olayların içinde bulur. İnsanlar ve zombiler olarak ayrılmış dünyada, zombi salgınını durdurmak için zamana karşı bir yarış içine girer. Bu savaşta ailesini güvenli bir alana taşır. Yalnız Gerry`nin bu savaşı kazanması için çok az zamanı vardır.

Yapımcılığını ve oyunuculuğunu üstelenen Brad Pitt`in bu filmi Max Brooks`un kitabından uyarlanmıştır. Özellikle ABD de çok popüler bir film olduğunu da eklemek gerekir.

Stoker (Ateşçi)

stoker.jpg

Stoker yaratıcı bir senaryo ve karmaşık karakterler üzerinde ağır bir vurgusu ile  benzersiz bir korku filmi. Filmin odağında  Stoker ailesinin anne ve  kızı ile kızın amcası yer almaktadır. Anne  Evelyn Stoker (Nicole Kidman) eşini kaybedince kızı İndia ile bir başına kalır. Babasını kaybeden İndia ise yeni tanıştığı amcası Charlie  ile korkulu ve güvensiz  bir ilişkisi yaşar. Filmin yönetmenliğini yapan Park Chan Wook, aynı zamanda ödüllü bir  film olan  Old Boy`un da yönetmenidir.Stoker film eleştirmenlerinden tam puan almış eşsiz bir film olması ile birlikte sinema severler tarafından da büyük bir beğeni almıştır.

You`re Next (Katliam Gecesi)

yourenext.jpg

Hikaye, evlilik yıl dönümlerini ailecek kutlamak isteyen Davison ailesi ve başlarına gelen acımasız olayları anlatır. Davison ailesinin anne ve babası ile birlikte ailenin oğulları Crispian, Drake ve Crispian`ın yeni kız arkadaşı Erin de bu talihsiz olayların ortasında yer alır.  Davison ailesi gizemli katliam çetesi tarafından avlanmaya başladığında, aile kendini bir katliamın ortasında bulur. "You`re Next" şimdiye kadar yapılmış en iyi ev işgali filmlerden biri olması doğrultuda yeni nesil korku severlerin kesinlikle izlemesi gerekenler arasında yer alıyor.

Maniac (Manyak)

maniac.jpg

Ekranlardan tanıdığımız bir sima olan Elijah Wood  Maniac filmi ile hiç de alışık olmadığımız bir versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Frank (Elijah Wood ) görünürde  mağazası sahibi olan ancak görünmeyen kısımda saç derisi feşisti olan bir seri katildir. Genç sanatçı ve fotoğrafçı Anna ile tanıştığında aralarında oluşan ilişki sayesinde içgüdülerine engel olmaya çalışan Frank  Anna`ya karşı koyabilecek midir? Anna`yı her gördüğünde onu öldürmemek için içgüdülerini bastırmaya çalışması ve takıntıları arasındaki çeklişkileri yaşarken  bizleri korku dolu anlar bekliyor olacak.

En iyi Korku Filmleri

Önceki cevap:En çok satan Kitaplar 2013 Sonraki Cevap: Mide yanmasına ne iyi gelir