Lazer Göz Ameliyatı Riskleri

lazerli-goz-ameliyati.jpg

Lazerli göz ameliyatının yapılması için en uygun yaş seçeneği 18 ila 60 yaş arasındadır.Küçük yaştakilere yada 60 yaş üzerindekilere bu ameliyatı uygulamak tehlikeli olabilmektedir.

Laserle göz ameliyatı gözlüklerden kutulup daha rahat bi bakışı yakalamak ve günlük hayatında daha estetik bir görüntüye sahip olmaktır.Lazerle ameliyat olmak gayet sağlıklı bir yöntemdir.40 yaşından sonra lazerli göz ameliyatı için çok uygun bir yaş olmasada yinede bu ameliyatta %80 başarı sağlanmaktadır.Fakat 40 yaşını aşmış bazı hastalarda çoğu zaman yakın gözlüğü kullanılmak zorunda kalınabilir.işte bu yüzdendir ki bu ameliyatı olmadan önce iyice araştırmak ve bu ameliyatı yapacak olan doktorla detaylı olarak görüşmek gerekmektedir.Lazerli göz ameliyatları gözün kornea tabakasına uygulanmaktadır.

Lazer Göz Ameliyatı Riskleri

Doğumsal ve genetik kornea sorunu yaşayan hastalara lazerle göz ameliyatı önerilmez.Lazerli göz ameliyatı olabilmek için gözlük numarasında son 1 yıl içinde herhangi bir değişiklik olmaması gerekmektedir.Gözuçuğu hastalığına yakalanmamış olmanız şarttır.

Lazerle yapılan ameliyatlar göz tembelliği olan bir kişiye önerilmez.Lazer göz tembelliği hastalığını düzeltmez .Lazerle ameliyat sadece gözlükten kurtulmanızı sağlar.

Lazerli göz ameliyatı sonrasında ileri yaşlarda katarakt ameliyatı yapılması sıkıntılı olabilir, bu sebeple ailesindeki yaşlılarda kronik katarakt bulunanlara lazerli göz ameliyatı önerilmez.

Lazer ameliyat işlemi basit ve hızlı bir operasyondur, fakat devamında en az bir hafta televizyon ve bilgisayardan uzak durup gözlerin iyileşmesini beklemek gerekir. Bu dönemde televizyona bakmak ve gözü yorucu işler yapmak ciddi sorunlara sebep olabilir.

Lazerle göz ameliyatı zararlı mı

Önceki cevap:Ucuz Oyun konsolu nasıl seçilir Sonraki Cevap: Yaş Pasta Tarifleri