Makale Nedir

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

2.jpg

MAKALE

İstediğiniz herhangi bir konu hakkında duygu ve düşüncelerinizi,gerçeğe bağlı kalarak anlatmak için kağıda dökmeye makale denir.

Makalenin ana fikri anlatmak istediğimiz konu hakkında bilgi vermek ,konu hakkındaki düşüncelerimizi savunup okuyacak olan kişiyi ikna edebilecek örnekler sunmaktır.Makale genelde kısa fakat olayın özünü anlatan yazılardır.Biraz öncede söylediğimiz gibi her konuda makale yazılabilir.Müzik,arkadaşlık,dostluk,evlilik,aşk,hastalık,spor gibi daha bir çok konuda makale yazılabilir.

Makaleler genelde gazete,yazılan konuyla ilgili internet sitelerinde ve dergilerde yer alır.Makalede bilmemiz gereken en önemli kural kısa ve öz olmasıdır.

Bilimsel Araştırma veya teknik bir araştırma yaparken yazılacak makale bazı kurallara uygun olmalıdır. Bilimse laraştırmalarda ilgili bilim dalına veya üniversitenin yazım kurallarına bakarak dikkat edilecek noktalar öğrenilebilir.

Kişisel gelişim gibi kendini geliştirmeye yönelik sistemlerde gün içindeki konuşmaların dahi makale yazar gibi belirli bir tekniği olması gerektiği anlatılır.

Makale Ne demek yorumlar (1)2013-03-15 13:06:20, Güzel: 1 , Kötü: 0

Önceki Soru:Ayak Tırnaklarını kesmek için ne yapmalıyımSonraki Soru:Saç Modelleri