Mustafa sarıgül kimdir, nasıl ulaşırım

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

mustafa-sarigul-oncehalk.jpg

Mustafa Sarıgül 1956 yılı Erzincan doğumludur.Mustafa Sarıgül 7-8 yaş civarında Erzincan`dan anne ve babası ile birlikte istanbula göç etmişlerdir.

İstanbula göç ettikten sonra Mustafa Sarıgül eğitimine burada devam etmek zorunda kalmıştır. Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesinde devam etmiş olupÜniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur.Mustafa Sarıgül ilk evliliğini 1980 yılında yapmış olup bu evlilikten bir oğlu olmuş ve eşini 1985 yılında kaybetmiştir.2003 yılında ikinci evliliğini yapan Mustafa sarıgül bu evliliğinde bir çocuk sahibi olmuş fakat 2008 yılında boşanmıştır. Mustafa Sarıgül iş hayatına Kağıthane Büyükşehir Belediyesi ile başlamıştır.

Mustafa Sarıgül Bir dönem İETT Genel Müdürlüğündede görev yapmıştır.Siyasi Yaşamına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ile başlamıştır.

Daha sonra Mustafa Sarıgül, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Sekreterliği,Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı,İlçe Başkanlığı,Kurultay Delegeliği,18.Dönem İstanbul Milletvekilliği,TBMM Başkanlık Divani Üyeliği,Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği,Galatasaray Spor Klubü Yönetim Kurulu Üyeliği,Futbol Federasyonu Delegesi olarak görev yaptı ve TBMM Bir Milletvekili ve İstanbul`da Direksiyon Sallamak adlı iki kitabı vardır.

1999 yılı yerel seçimlerinde Mustafa Sarıgül; DSP den Şişli Belediye Başkanı olarak seçildi.Şişli Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde bir çok devlet başkanı tarafından ziyaret edildi.Üstün başarılarından dolayı gündemde kaldı.2002 Yılında DSP den istifa ederek Yeni Türkiye Partisi (YTP)ye geçti.2003 Yılında  YTP Partisinden istifa ederek CHP Halk partisine geçti.

2004 Yılı yerel seçimlerinde Mustafa Sarıgül CHP den aday olarak tekrar Şişli Belediye Başkanı seçildi.2004Yılındaki yerel seçimlerde aldığı oyla cesaretlenerek 2005 yılında Ankarada yapılan lider adaylığı seçimlerinde Deniz Baykala rakip oldu. Bu seçimde istediği oyu sağlayamadı.CHP Yüksek Kurul kararı ile CHP den ihraç edildi.

2009 yılındaki yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül DSP den aday olarak üçüncü kez Şişli Belediye Başkanlığı kazandı.

ilk eşi: Gülsüm Köksaloğlu (1985 de vefat etti)

ikinci eşi: Aylin Kotil (2008 de boşandı)

Nereli: Erzincanlıdır.

Önceki Soru:Kulak çınlaması neden olurSonraki Soru:Ayazağa nasıl gidilir