Saç Boyası nasıl Karıştırılır, Saç Boyası nasıl kullanılır

images55.jpg

Günümüzde saç boyaları neredeyse hazır halde tüketicilere sunulmaktadır.Bunun yanı sıra doğal olan yada kına karışımı olarak adlandırılan boyalarda vardır bunların uygulaması ve hazırlanması biraz zaman alabilir.

İstediğimiz bir saç rengi elde etmek istediğimiz zaman boya karışımı hazırlanır, doğru saç renkleri seçilirse makyajınızı ve güzelliğinizi arttırır. Saç boyası karışımları genellikle kuaförlerin istediğimiz rengi bulabilmek için hazırladığı karışımlardır.Bu karışımı hazırlamak ve istenilen rengi tuturmak biraz zor olduğu için bilen birinin bunu yapması gerekmektedir. Bilinçsizce hazırlanan bir karışım saçımızı berbat edebilir.

Örneğin karamelle, çikolata kahveyi karıştırıp harika bir renk elde edebilirsiniz fakat içine koyduğunuz fakat açıcısını az yada fazla koyarsanız rengi bosarsınız.İstediğiniz renkten çok farklı bir renk oluşur.Normal bir saç boyası hazırlamak için tüp halindeki saç boyasını uygulama yapacağınız kabın içine sıkıyorsunuz ve boyanın içine açıcı olarak koyulan oksidasyonu ekledikten sonra çok iyi karıştırmak gerekiyor. Boya koyu bir krema halini almalıdır. Boyayı hazırladıktan sonra hemen sürmeyin ,biraz bekledikten sonra uygulama yapılması gerekmektedir. Saç boyası rengi kadar saç modelleri de çok önemlidir.

Saç rengini açmak için boya kullanmaya gerek yoktur, doğal yollarla saç rengi açılabilir.

Saç boyası karışımları nasıl yapılır

Önceki cevap:WC´nin Açılımı Nedir, WC ne demek Sonraki Cevap: Sıfır Wolksvagen Golf Fiyatları