Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

murekkep-150x150.jpg

Tükenmez kalem lekesi miii ? "eyvah !" diyoruz ama çözümü yok demiyoruz tabiki tükenmez kalem lekesini çıkmanında en basit yolu var. Ne kadar dikkat edersek edelim mutlaka bir şekilde olabiliyor.

Tükenmez kalem lekesi için sirke kesin sonuçtur. Lekeli olan bölgeye sirke uyguluyoruz bu sirkede her derde deva ateş düşürür,zayıflatıcı etkisi var. Şimdide leke çıkartıyor inanması biraz zor olsada deneyin ve görün lekeli olan bölge için sirkesi yaygın bir kaba koyun  bir pamuk,yada bir bez yardımı ile lekenin üzerine sirkeli pamuğu yada bezi bastıralım elimizi çekmeden  bekleyelim daha sonra leke temizlenene kadar bunu yapalım.Göreceksinizki leke sirkeyle birlikte yokolacak.

murekkep-lekesi.jpg

Diğer bir çözümde saçımız için kullandığımız saç spreyidir.Saç spreyini uygulamak oldukça basit ve kolaydır.Lekeli bölgenin ters tarafına saç spreyini bekletiyoruz fakat saç spreçini lekeli bölgeye sıkarken lekenin alt kısmına mürekkebi emecek bir kağıt havlu yada pamuk koyuyoruz.

Mürekkep lekesini en  kolay yeni  döküldüğünde çıkartırız. Uzun süre beklemiş bir tükenmez kalem lekesi çıkmaz. Bilmemiz gereken en önemli kuralda mürekkep lekesi olan bir kumaşı asla sıcak suyla yıkamamaktır.  Sıcaklık lekenin çamaşıra işlemesine ve bir daha çıkmamasına neden olacaktır.

Piyasada bu iş için özel üretilmiş bazı leke çıkarıcılar vardır. Marketlerde bulunabilir.

Tükenmez Kalem Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar yorumlar (2)2013-01-09 23:17:17, Güzel: 10 , Kötü: 7

Önceki Soru:Zaz kimdir