Tuvallette kan gelmesi niçin olur

makattan-kan-gelmesi-2.jpg

 

Genellikle dışkının kanlı olması bağırsaklarla ilgilidir, bağırsak sonunda oluşan hemoroid`den dolayıdır.Ayrıca makatta meme şeklinde çıkıntı ve acı veren bir şişlik oluşur genellikle kabızlık sonunda oluşan bir durumdur. kabızlık bitkisel tedavisi mümkündür.

Diğer bir nedende bağırsakta oluşan yırtıktan dolayı dışkıda kan görülebilir .Bu olay ağrılı bir durumdur.Başka bir nedende bağısaklarda kolit oluşması yada kolon kanseridir. Dışkıda kan mutlaka önemsemeniz gereken bir durumdur. Mutlaka bir uzman hekime başvurup uzman hekimin ön gördüğü tahlilleri yaptırmalı ve sonuş çok basit bir neden bile olsa bu konuda tereddütte kalmamalıyız. Bilmeyiz ki her ne hastalık olursa olsun erken teşhis hayat kurtarmaktadır.

Bir çok hasta bu durumdan utandığı için bir hekime başvuramamaktadır. Vücudumuzun her bölgesi bizim için önemlidir.Her ne sıkıntımız olursa olsun doktordan çekinmeden ve utanmadan tüm sıkıntılarımız paylaşabiliriz. Doktorlar birçok insanı çıplak görmektedir, çünkü ameliyat sırasında insanların iç organlarına kadar açılır. Bu sebeple doktorlar için aryık ayıp kavramı kalmamıştır.

Basur tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır, öncelikle kabızlık ve günlük oturuş, su tüketim gibi konular çözülmelidir. yoksa basur tedavi edilse bile tekrar eder.

Kakadan kan gelmesi nedir

Önceki cevap:Hemoroid niçin oluşur Sonraki Cevap: Bazlama Tarifi

2013-03-15 11:01:33