Bilgisayarda internete girmek günah mı

bilgisayardan-kuran-dinlemek.gif

Kuranı-Kerim dinlemek okumak kadar güzel bir ibadettir.Kuran okumayı bilmeyen biri kuranı dinleyerek takip edebilir ve bu kişiye kuran okumuş kadar sevap kazandırır.

Günümüzde bilgisayarlar her alanda,her bölümde kullanılmaktadır.Bilgisayarlar hayatımıza girdikten  ve üstüne üstlük birde internet her eve girince tüm ihtiyaçlarımıza tek tuşla ulaşabildiğimiz bir çağı yaşamaktayız.Bu kadar teknoloji  çağında bilgisayarın doğru kullanılması şart olarak görülmektedir.Bilgisayarımızı her yönde kullanabiliriz.Bazen film izleriz ,bazen müzik dinleriz,bazende dini bilgilerimizi arttırmak için sohbetler dinleriz yada kuran dinleriz .Bunların hepsini ayrı ayrı yaptığımız zaman herhangi bir günah söz konusu olmaz tabiki şarkı açıkken bir yandan da kuran dinlemek olmaz.Zamanlamamızı iyi seçerek doğru zamanlarda doğru işler için bilgisayarımızdan faydalanbilmemiz.Günümüz teknolojisinin bize vermiş olduğu en büyük hediyedir.

Bilgisayarı benzetmek gerekirse, bir bıçak gibidir denilebilir. bıçakla yemek yaparız, bıçakla ağaçları budarız, bıçakla birçok güzel şey yaparız. Fakat bıçak yanlış kullanılırsa çok tehlikeli olabilir. Bu sebeple küçük çocukların interneti ve bilgisayarı kullanması için kesinlikle filtre olması zorunludur.

Bilgisayarda şarkı dinleniyor, aynı bilgisayardan kuran`ı kerim dinlemek günah mı

Önceki cevap:İnsan öldürmenin cezası nedir Sonraki Cevap: Berk Oktay Hayatı