Cilt bakımı maskesi çeşitleri

cilt-maskesi.jpg

Cilt bakımınızın düzgün olabilmesi için ilk olarak yapılması gereken cilt temizliğidir.Cilt temizliğinin ilk kuralı ciltteki yağın kirlenen üst tabakasını temizleyip fazlasını almak fakat ciltteki yağın hepsini temizlememek gerekmektedir.

Cilt temizliğini günlük olarak yapmamız gerekmektedir.Cilt temizliğini sabah akşam yaparak cilt bakımına hazırlamaya çalışırız.Cilt temizliğinde yapılması gereken cilt temizleme toniği kullanarak cildi yağdan ve kirden arındırmaktır.Cilt temizliğinden sonra yüze mutlaka nemlendirici bir krem uygulamak gerekmektedir.Hatta kuru ciltlerde krem kullanımı uygun olduğu gibi yağlı ciltlere jeller ve losyonlar daha uygundur.Cilt temizliği için özel üretilmiş olan peeling için özel olarak imal edilen mikrofiber kumaşlar cilt temizliğinde çok etkilidir.Cilt temizliği yapan birinin hafta bir kez cilt bakım maskesi yapması yeterli olabilmektedir.Özellikle bitkisel olarak evde hazırlanan cilt maskeleri yada kürler cildin doğal görünüşüne canlılık katarak kişinin cildine canlılık ve parlaklık verir.

CİLT MASKELERİ

Maydonoz maskesi:Yarım demet maydonoz haşlanır ve soğumaya bırakılır.Soğuyan maydonoz suyu ile sabah akşam yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Salatalık Maskesi:Salatalıkları rendeliyorsunuz.Rendelenen salatalığı bir kaşık yoğurt ve bir kaşık zeytinyağ ile karıştırıp,yüzünüze sürüp yarım saat kadar bekletin yüzünüze verdiği rahatlığı hissedeceksiniz.

Papatya Maskesi:Bir yemek kaşığı papatyayı 1 bardak suda kaynatıp demlenmeye bırakın ılındıktan sonra pamukla cildinizi temizleyin.

Süt Maskesi:1 yemek kaşığı yağsız süt,1 adet yumurta akı,yarım tatlı kaşığı bal bir kasede karıştırılarak krem halini alana kadar çırpılır .Krem halini aldıktan sonra yüze sürülüp 20-25 dk civarında bekletilir.

Bal Maskesi:1 tatlı kaşığı bal,1/2limon suyu,1 yemek kaşığı kaşığı zeytinyağ bal,limon suyu,zeytinyağ karıştırılıp yüze sürülür 20 dk civarı beklenir.

Cilt bakımı nasıl yapılır

Önceki cevap:Tarçın ile Zayıflama nasıl olur Sonraki Cevap: Göbek ve bel çevresindeki yağları azaltma yolu