Civciv ne ile beslenir

Civcivler su içmesini ve yem yemesini çok çabuk öğrenirler.Civcivler kuluçkadan çıktıktan en geç 24-48 saat sonra yemeye ve su içmeye başlamadırlar. Civcivlere ilk günden itibaren temiz,taze ve hayvanların ihtiyacı olan besin maddelerini temin etmek gerekir.

Civcivler ilk hafta özel olarak yapılmış plastik,mukavva veya yumurtalarını yemlik olarak kullanabilirler. Ancak küçük yaşlarda yuvarlak yemliklerde  yemlik seviyesinin  hayvanların yiyebileceği şekilde ayarlanmasına dikkat etmeniz gerekir.

Buğday, Mısır ve benzeri tahıllardan oluşan ince dövülmüş civciv yemi ana yiyecekleridir. Küçük civcivlere başkabesinler vermeye çalışmayınız. büyüyünce yeşillik, marul ve salatalık, karpuz kabuğu gibi maddeler verebilirsiniz. Tavuk ve civciv cinsi hayvanlar en çok mısır yemeyi sever. Civcivler ince kırılmış mısırı yemlerinin içinden seçip yiyebilir.


tavuk-civciv.jpg


Civciv ne yer

Önceki cevap:Prefabrik ev fiyatları ne civardadır

sudenaz

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa dün pazarda 2 tane civciv gördüm evime aldımve bu gün 1 tanesi öldü biride ölmee üzere

2013-05-01

elif su

arkadaşlar ben 2 tane aldım 1 tanesi 2 hafta sonra sonra öldü diğeri 2 aydır yaşıyor ama size tavsiyem biraz büyüdükten sonra pilav vermeniz ve eğer kolide falan yaşıyorsa yemi ayrı bir kaba koymayın kolinin ortasına bırakın çünkü eşeleyip yemekten çok zevk alıyorlar

2013-06-04

Beyza

Ya renkli civciv aldıysan hemen ölüyor.Ben de civcive somun içi veriyorum.

2013-07-25

Aslı

Sakın boyalı civciv almayın bit yapıo sadece sarı alın arkadaşlar tavsiyem

2014-05-04

ömer faruk

arkadaşlar sakın renkli civciv almayın hemen ölüyorlar ve eğer civciv alacaksanız 1ya da 2 tane almayın alacaksanız 4 ya da 5 tane alın

2015-01-07