En iyi Cuma Günü Sözleri

cuma-mesajlari1.jpg

Cuma gübü tüm müslüman alemi için özel bir gündür.Cuma günü Allahın katında günlerin en kıymetlisidir.

Cuma Günü`nün Önemli Olmasının Beş Nedeni

__ Hz.Adem cuma günü yaratılmıştır.

__ Hz.Adem cuma günü yeryüzüne indirilmiştir.

__ Hz.Adem cuma günü vefat etmiştir.

__ Cuma günü öyle bir an vardır ki kul o an ne dua ederse Yaradan kabul etmektedir.

__ Kıyamet cuma günü kopacaktır.

Allah katında cuma günü işlenen sevaplar ne kadar kıymetli ise cuma günü işlenecek günahlarda o kadar kötüdür.Cuma günü hayvanlar bile birbirlerine cuma selamı vermektedirler.Cuma günü cuma selamı vermek çok büyük sevaptır.Cuma selamı verirken cuma mesajlarıyla sevdiğiniz insanların gönüllerini dahada hoş tutabilirsiniz.

cuma-mesajlari.jpg

En Güzel Cuma Mesajları

__ Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin.Hayırlı Cumalar.

__Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın.Şeytandan yaradana sığınki sefsin seni değil. Sen nefsini yakmalısın. Hayırlı Cumalar.

__ Selamun Aleykum  Eğer Din Ölümden önce bir işe yaramazsa, Ölümden sonra hiçbir işe yaramayacaktır .Hayırlı Cumalar.

__ Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çoksa Salavat u Selam getiriniz. Zira sizisin Salat`u Selamlarınız bana sunulur. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumlar.

__Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle... Hayırlı Cumalar.

__ Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın.Derdine derman, gönlüne iman dolsun.Hayırlı Cumalar.

__Mübarek Cuma günü yapılacak ibadetlere, diğer günlerde yapılanların, en az iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma günü`nü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız mübarek olsun.

__ Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın.Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız Mübarek olsun.

__Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en kuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar.En güzel günün cuma bayramın olsun.

__Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın en mübarek  günü olan cumanızı kutlarım..

__Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.Eller Allah`a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız.Cumanız mübarek olsun.

__Kalbimiz imana, gönlümüz islama, dilimiz Kur`ana, kulağımız ezana,gözümüz nura, evimiz huzurlu ve neşeli olsun.Hayırlı Cumalar.

__Ya Rabbim !!!Bu mübarek cuma günü`nün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların duaları`nı kabul et. Amin. Hayırlı cumalar.

__Allah`ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

__Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

__Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

__ Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam. Hayırlı Cumalar...

__Rabbim sen unutan kullarından etme bizi,dara düşünce hatırlayan kullardan etme bizi yüce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi Cumanız Mübarek Olsun.

__ Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur`an-ı Kerim`i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar.

__Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki; Hatırlayan güzelse, Hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, yada gül kokar.Yaradanın affına, Resul`ün şefaatine, Cennetin en güzel köşesine mazhar olabilmeniz dileğiyle,Cumanız Mübarek Olsun.

En güzel cuma mesajları nelerdir

Önceki cevap:Farklı Evlilik Teklifi Fikirleri Sonraki Cevap: Muz cumhuriyeti nedir