Evde Saç kürü nasıl yapılır

 

Saç kürü özellikle  dökülen saçlara yapılması şart olan bir uygulamadır.Saç bakımı olarakta bildiğimiz saç kürlerinin en etkilisi evde doğal olaraka hazırladığınız kürlerdir. Saç kürü saçınızı güçlendirip güzelliğini arttırır.

sac-kuru.jpg

ZEYTİNYAĞ KÜRÜ

5 yemek kaşığı zeytinyağ

1 yumurta sarısı

2 diş sarımsak

Hazırlanışı

5 yemek kaşığı zeytinyağın içine 1 yumurta ve 2 diş sarımsak eklendikten sonra iyice karıştırılacaktır.Bu karışım saç diplerine masaj yaparak uygulanacaktır.Yakyaşık olarak 35-40 dk saçımızda beklemesi gerekmektedir.Bekleme süresi bittikten sonra saçımızı ilk önce bol su ile durulayıp daha sonra şampuanla yıkamamız gerekmektedir bu kürü haftada 2 kez uygulamanız gerekmektedir.

BADEM YAĞ KÜRÜ

2 yemek kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı badem yağını 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırıp saçımızın diplerine iyice masaj yaparak uygulanması gerekmektedir.haftada 3 kez 30 dk bekletilerek bu kür uygulanması gerekmektedir.


LAVANTA KÜRÜ DÖKÜLMELERE KARŞI
Bir çay kaşığı  lavantayı 3 su bardağı  kaynamakta olan suya ekliyoruz. Yaklaşık 5-6 dakika yüksek sıcaklıkta  demleyiniz. Demleme bittikten sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

Bu kürü saçlarımız temizken uygulayıp en son bu suyu döküp bu suyu döktükten sonra yarım saat 45 dk bekletip daha sonra duruluyoruz.


BAL MASKESİ DOĞAL PARLAKLIK KÜRÜ

1,5 çay kaşığı bal 4 bardak sıcak su ile karıştırılıp.Saçınızı şampuanladıktan ve duruladıktan sonra bu karışımı saçlarınıza sürün.Tekrar durulama yapmadan saçlarınızı kurutun.

 

YUMUŞAK DÖKÜLMEYEN VE CANLI SAÇLAR İÇİN

MALZEMELER

2 çay kaşığı ceviz yağı
1 yemek kaşığı biberiye yağ
2 çay kaşığı keten tohumu yağı
1 çay kaşığı
1 yumurta sarısı

HAZIRLANIŞI

Malzemelerin hepsini birden karıştırıp seç köklerine masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir.20-25 dk saçınızda bekletip .Kuruduktan sonra şampuanla yıkanabilir.


Saç kürü nedir

Önceki cevap:Egemenlik sözlük anlamı nedir Sonraki Cevap: Kayıp Şehir Dizisi Oyuncuları